VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

SONIC YOUTH - Dirty - zpět na článek

pavli | 10.11.2012 10:24

....se svezli na vlně grunge.... kdy hladový post-komunistický publikum hltalo cokoliv za západu....
...Nirvana po Bleach je prostě jen dobře zabalenej pop-rock.....

Hezký šablony! Ano,nějakou tu hudební příručku jsi asi fakt četl. To už jsem viděl psáno tisíckrát. Po hudební stránce toho nic moc extra společnýho neměli, i když přávě před v podstatě hardrockovým Bleach nebo naopak těsně před In Utero by tam člověk ty "paralely" (taky slušný klišé) našel. Jen nechápu, proč to dělat. Proč se v tom nimrat a hrát si na hudebního snoba (kterýho jsem z tvýho prvního příspěvku dost cítil). Tyto skupiny k sobě celkem padnou - a právě že nejde jen o muziku, ale taky jsou tu jiný souvislosti, o nichž není třeba se rozepisovat. Buď zdráv.

hyperion | 10.11.2012 00:32

@pavli
Naposloucháno mám dost, to mi věř. A jestli jde o to, že spolu byli na turné a na východ se svezli na vlně grunge, v době kdy hladový post-komunistický publikum hltalo cokoliv za západu, tak OK.
Ovšem jestli ti přijde tvorba Sonic Youth a Nirvany srovnatelná, tak se moc nemáme o čem bavit. Nirvana po Bleach je prostě jen dobře zabalenej pop-rock, Sonic Youth ještě na Sister poměrně experimentovali zvukově a i potom si drželi slušnou úroveň textů i když hudba byla přímočařejší.

pavli | 7.11.2012 17:39

hyperion: panečku, ty seš ale nonkonformní týpek... Něco si prosímtě o obou kapelách přečti (a poslechni).. něco víc..

Klypso Klypso | 6.11.2012 22:24

nie som si isty, co vsetko pisal Milda, ale presne to sa od SONIC YOUTH v tomto obdobi (<---) ocakavalo... okrem toho spolu boli aj na turne atd.

hyperion | 6.11.2012 22:20

Ale tak pánové, dávat do jedný škatulky experimentální (i když po Daydream Nation dost komforní) SY a popvou Nirvanu?

masskillah | noizzzzy | 3.11.2012 16:31

este dodnes si pamatam ako ma uchvatil ako maleho fagana klip 100 percent jednak hudobne jednak ako klip bol to jeden z prvych impulzov co ma dostal ku skateboardingu:)
sonic youth sa na tomto albume predvadzaju vo viacerych polohach a vsetko im sadne ale aj mne sa asi najviac paci theresa´s sound world