VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

EVER FORTHRIGHT - Ever Forthright - zpět na článek

Scapegoat Scapegoat | 23.2.2012 16:21

Cherubian: No ja to mam z Plzne priblizne stejne daleko, ale tohle si ujit nenecham. Hlavne Veil of Maya. Na Animals as Leaders uz jsem byl v zari.:-)

Cherubian Cherubian | 23.2.2012 15:32

Scapegoat: Každýmu holt sedí něco jinýho, ale jak TESSERACT tak i UNEVEN STRUCTURE jsou perfektní. Hlavně "struktury" mají super atmosféru. BORN OF OSIRIS není djent, to máš pravdu. Ale je to parádní moderní deathcorová jízda. THE CONTORTIONIST je hodně svěže a progresivně pojatej deathcore. Líbí se mi to dost. Zrovna nedávno sem si objednával originálku. Nebyla vůbec levná :-) Jojo Rock Café to bude jízda! Ale beze mě, já sem na koncerty hrozně línej a navíc to mám 100 kiláků...

Scapegoat Scapegoat | 23.2.2012 14:29

Cherubian: Takže 28. dubna Rock Café je jasný ne? :)

Scapegoat Scapegoat | 23.2.2012 14:13

Cherubian: Děkuji za vyčerpávající odpověď. Mam co poslouchat zase. Nevim proč, ale Uneven Structures ani Tesseract mě nějak nechytly. Vim, že je to djent jen okrajově, ale mě nejvíc baví Born Of Osiris a The Contortionists. Asi tam potřebuju trochu deathu a coru. :)

Cherubian Cherubian | Top 5 | 23.2.2012 12:59

Scapegoat: Samozřejmě

UNEVEN STRUCTURES - Februus
TESSERACT - One
SITHU AYE - Cassini
DAVID MAXIM MICIC - Bilo
VOLUMES - Via
FORTIORI - Triton
DREWSIF STALIN - Excursion
EL SCAR - God's In His Heaven, All's Right With The World

+ ANIMALS AS LEADERS (tomu musim dát ještě čas)

Nakonec je toho trochu víc, ale všechny tyhle desky sem poslouchal fakt hodně. Podotýkám ,že je to pouze za rok 2011.

Bilbo_Turambar Bilbo_Turambar | 23.2.2012 09:53

Problém je jednoduchý, že nevedia kontrolovať svoju kreativitu pre dobro skladieb.

ozzy ozzy | Bilbo_Turambar - [22.2.2012 11:16] | 23.2.2012 08:26

Hmm, či ten problém mladých muzikantov nespočíva aj v tom, že každý druhý babrák si o sebe myslí, že je minimálne Paganini...

Scapegoat Scapegoat | Top 5 | 23.2.2012 08:07

Cherubian: Můžu se zeptat na ty zbylý 4 top djent desky z minulýho roku dle tvýho názoru?

Cherubian Cherubian | 22.2.2012 22:15

Jakub: Jenže VILDHJARTA "Thall" nikdy nějak neprosazovala. Prostě to jen napsali do bookletu a tim to skončilo. Až teprve fanoušci se z toho posrali a začali to všude cpát. Osobně nikdy nemám jen jedno nej album, ale VILDHJARTA u mě určitě patří mezi řekněme pět nejlepších djentovejch desek za minulej rok. Dost se to od všeho odlišuje. Ani mi to nepřipadá jako djent, spíš jako nějakej zvrácenej mutant. Co se týče toho talentu a ambicí, to by bylo na dlouho :-) THALL :-)

Jakub | 22.2.2012 12:15

Cherubian: o tom čo slovo "talent" v skutočnosti reprezentuje sa dá polemizovať ( preto ho radsej pri komentároch ku kapelam nepoužívam, tu to bolo omylom :D ) .... a ambície ako píšeš tu boli fakt naškodu ...aj ked niekomu inému môže zvýšené sebavedomie pomoct pretlacit sa dopredu ... a VILDHAJRTU som spominal preto lebo to taktiez posrali prehustením svojich songov na nezmyselne djentovanie bez hlavy a päty a stojim si zatým. Nechápem ako mohli byť na "Got-djent" fóre označení za naj album roka 2011 .... zdá sa mi že sa snažia zo seba zrobiť novodobých hudobných lídrov aj ked na to nemaju ... napr. ako upútať na seba pozornosť v podstate vytváraním kultu okolo ničoho slovom "Thall", ... ..

Bilbo_Turambar Bilbo_Turambar | 22.2.2012 11:16

Problém mladých muzikantov býva niekedy v absencii nejakého tretieho pohľadu, či už producenta alebo inej hudobne vzdelanej ale do kapely nezainteresovanej osoby, ktorá by im pomohla s kompozíciou skladieb, vysekaniu slabších úsekov a možno väčším opakovaním tých mimoriadne podarených. Ak si chalani produkovali a nahrávali hlavne sami tak im to chýbalo, ja to sám pozorujem že niečo zložím, mám v gatiach z toho a dám to učitelovi a on mi vysekne 30 sekund a ostatne mam zmazať :D:D

Cherubian Cherubian | 22.2.2012 11:12

Já myslim že ambice a talent je něco úplně jiného. Tahle parta sice ambice má, ale talent na to přijít s něčím novým ne. Samotný ambice jsou k ničemu... Ta deska je fakt nudná. Hrozně dlouhý songy ve kterejch se vůbec nic neděje a ten zvuk, škoda slov... Nemyslím si, že v budoucnu nahrajou něco výrazně lepšího. VILDHJARTA je úplně jiná liga.

Jakub | 22.2.2012 10:03

Cherubian: Túto kapelu už určitý čas sledujem a na debut som bol veľmi zvedavý (aj keď s istými rezervami).S recenziou sa stotožňujem, vyzerá to tak že kapela má: dostatok talentu, ambícií, odvahu experimentovať a snažiť sa posunúť hranice tzv. žánru djent trocha ďalej .... ale postráda tzv. skladateľský um a teda vedieť kedy sa krotiť aby skladby neprepadli do riff-jazzového šumu ( tak ako píšeš ten zvuk gitár, mastering, dlhé skladby ktoré vo svojej stopáži nemajú až tak čo ponúknuť, aby boli také dlhé ) ...pripomínajú mi VILDHJARTU v tom slova zmysle že chceli pôsobiť dojmom "BOOM !!! SME TU MY A TOTO TU EŠTE NEBOLO !!! " ...ale takto sa to nerobí ..... možno sa do budúcnosti poučia a nabudúce budú ich skladby vzdušnejšie :)