VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

DEAFHEAVEN - Roads To Judah - zpět na článek

Dalas | 4.7.2013 08:10

Pokúsime sa

marosk marosk | 4.7.2013 07:52

Bude aj recenzia na Sunbather?Zatiaľ iba jeden posluch na Trúbe,ale maximálna spokojnosť

masskillah | 23.6.2011 18:16

to s tym ibrahimom bolo iba na odlahcenie:)
jasne v podstate chapem co tym chces povedat...preto sa to vola aj black metal ze ano...no dajme tomu ze pre mna (a predpokladam ze tych ludi bude mozno aj viac) ktory nenachadza na "ideovom" poli BM nic aktraktivne ale zase sa mi paci urcity hudobny zaklad tieto kapely predstavuju nejaku hodnotnejsiu alternativu. inac fajn pokec martin.
peace

Martin L. Martin L. | 23.6.2011 16:20

Videl, len neviem či to teraz niečo dokazuje. Odhadujem, že odborníka na slovenský folklór zo seba nerobí. Videl som aj "vikingov" z krajín ako Taliansko alebo Argentína. A videl som aj blackmetalistov z Kolumbie, Japonska alebo Indonézie. Čo je úplne v poriadku, pretože "uctievanie temných síl", prípadne "rúhanie", ktoré by tak v skratke malo byť hlavným "ideovým základom" black metalu, nepozná nejaké národné rozdiely. Síce sú tie indonézske kapely tak trochu tragédi, lebo ich "rúhanie" je kvôli bezpečnosti leda tak o kresťanstve, ale dajme tomu, že v tých krajinách sa kvôli hudbe nikdo podrezať nenechá.
Tie texty o prírode etc. - to je skôr pre pohanské spolky, ale čert to ber, 99,999 % svetovej populácie má tieto rozdiely pochopiteľne na klobáse.
Infiltrácia krajnej "pravice" hore - dole - pokiaľ je pre xy štýl v pohode, je to hanba toho štýlu, nie moja. Platí takisto pre krajnú časť ľavej strany.
"Tam u vás" - HC scéna pochopiteľne, skutočne nemonitorujem videnie tej či onej hudby špeciálne v Žiline a okolí :-D

masskillah | 23.6.2011 15:13

apropo martin iby(i?)ho maigu si este v kroji nevidel?

masskillah | 23.6.2011 15:12

v podstate suhlasim az na to ze do hc sceny nie je extremna pravica ani nahodou infiltrovana do takej miery ako v bm...alebo sa mi to aspon tak zda
jo a bolo to dost zjednodusene samozrejme bm bandy maju aj filozofickejsie texty alebo povedzme o prirode co kvitujem...hehe ze "tam u vas" to myslis asi v žiline kde byvam:)))))

Martin L. Martin L. | 23.6.2011 14:51

To tam niekde píšem, že hneď vyletíš ako čert z krabičky? :-D Hrať si môže každý čo chce, akurát že keď HC hrajú black metal, je to ako keby černosi začali hrať slovenský folklór - môžu to zvládať celkom dobre, len to proste nie je ono.
Tam u vás s obľubou vyspevujete, že HC je viac než len hudba. No a v black metale je taká vec, že pokiaľ to nie sú tzv. "pičoviny o satanovi" či ako si si to veľmi zjednodušil, tak to proste bude vždy max. tak hudba formálne podobná black metalu, nie black metal. Toto ti tu napíšem ako človek, ktorému je BM v zásade ľahostajný. Niečo z toho počúvam a niečo o tom viem, to je tak všetko.
14/88 kokotiny sú asi tak black metal, ako je "NS hatecore" hard core. Toľko k tomu.

masskillah | 23.6.2011 14:27

na tom je nieco zle ze hraju hc kids black? ja to ocenujem aspon si mozem vypocut kapelu v tomto style co nie je banda k popukaniu vyzerajucich severskych drsnych gasparkov s textami o satanovi a podobnych picovinach...o holohlavych 14/88 true bm idiotoch radsej ani nehovoriac...cascadian black metal go go go

LW | 23.6.2011 12:54

Vypočul som si to nalinkované demo - a takto si veru black nepredstavujem, ani by som to tak neoznačil. Na druhej strane, počuv to bol v práci príjemný, nech si len junci brnkajú naďalej..

Martin L. Martin L. | 23.6.2011 10:08

No neviem, nová nádej amerického alebo akéhokoľvek black metalu? Skôr to odhadujem na kidz z okolia HC scény, ktoré používajú hudobnú zložku opajcnutú z black metalu, lebo BM je ich "guilty pleasure", viac tam toho nebude.