VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

MY DYING BRIDE - For Lies I Sire - zpět na článek

LW | @jvpoe | 9.7.2012 11:17

Tak v tej poslednej vete si myslíš zle, nehltajú. Ja tam ten zámer vidím, motívy sa vynárajú a preplietajú, mohol by to byť zaujímavý atmosférický počin, LENŽE pri troche snahy by to dokázali oveľa lepšie. Naozaj nepočuješ ten smiešne nasamplovaný orchester, typicky klávesové nasadzovanie tónov? Mne to teda dojem kazí dosť. Rovnako angažovaná klasická speváčka, jej prejav je pre mňa absolútne nestráviteľný. Z klasickej hudby som zvyknutý na organickú inštrumentáciu a príjemnejšie vokály.

Takto to bohužiaľ musím zaradiť medzi pseudoumelecké pokusy o nadčasový gýč. (v žargóne MP = "mrdka")

PS: Rozhorčenie plynie z môjho niekdajšieho vzťahu k MDB, inak by mi to bolo srdečne jedno a nechal by som "brouka žít".

jvpoe | pisem asi po funuse | 9.7.2012 01:15

Ale k tej Evinte... jasne, tyzden po jej vydani som mal doma z VB limitovanu ediciu. Podla mna ide o veldielo. Trochu som sa obaval takeho vuglarneho spracovania starych skladieb, ako to svojho casu urobila s orchestrom trebars Metallica... Evinta ma, okrem uchvatnej atmosfery, zaujala hlavne tym, ze stare pesnicky... tam nie su. Co tam je, su stare motivy v novych pesnickach s novymi textami, ktore ja osobne povazujem za najlepsie za Aronove najlepsie za poslednych 10 rokov.
Myslim, ze akakolvek kritika Evinty postrada akysi realny pohlad na toto dielo: nejde o situaciu, kde kapela svojim fanusikom ponuka plnohodnotny album, ktory ma byt milnikom tvorivej sucasnosti, kapela sa pri svojom vyroci pohrala a fanusikom odkazuje len a len to, ze: "pozrite, aj toto dokazeme". Napriek tomu, ze ani MDB nemaju zaujem povazovat Evintu za plnohodnotny album, ide o plnohodnotne dielo. Myslim, ze najma fanusikovia zo starych cias Evintu budu hltat.

LW | 15.8.2011 06:53

U mňa je Evinta veľké sklamanie z viacerých strán. Nepôjdem hlbšie, povrchne vytknem len jedno: namiesto orchestra počujem lacné sample z Casio tutorialu.

Naathir Naathir | 14.8.2011 23:47

Zní mi to jak typická koketérie metlíků se symfoničnem alá Dargaard, Thou Shalt Suffer a ostatní dark ambient/neoclasssical/whatever zhůvěřilosti, pravda, nemá to až tak "plesnivý" zvuk, ale stejně, třeba s alby Elend od Umbersun včetně se to srovnat nedá..

jony jony | 14.8.2011 22:14

Evinta je esenciální mrdka

Dagon Dagon | Thorn | 14.8.2011 12:16

Nie, tým vývojom myslím, že napriek tej zmene má nahrávka stále svoju špecifickú melancholickú MDB atmosféru

Thorn Thorn | 14.8.2011 10:43

Dagon> tým vývojom myslíš, že si pustili dosku ELEND z roku 1996 a napasovali ju na vlastné skladby (zhruba z tej istej doby? ;)

dzuso dzuso | 13.8.2011 22:13

Dal som na vás a vypočul som si dve skladby,fascinovalo ma to, takže zháňam. :) Krásne tam zabalili tie motívy. Napr. v In Your Dark Pavilion skvostne A Kiss to Remember, ale počujem tam aj From Darkest Skies.

Dagon Dagon | Draconian | 11.8.2011 10:53

Presne tak. Tiež som kupoval tú limitovanú verziu s veľmi zmiešanými pocitmi, ale vyplatilo sa.

Draconian Draconian | 11.8.2011 09:38

Přidávám se. Evintu jsem koupil s tím, že kupuji trochu předělané skladby, ale to, co jsem slyšel bylo nečekané. Každopádně naprosto uchvacující.

Dagon Dagon | 11.8.2011 07:47

Súhlasím. Evinta je neskonale dokonalá vec. Počúvam to stále dokola a neviem sa nabažiť. V poslednej dobe bolo MDB vytýkaná stávka na istotu a nulový vývoj. Toto dielo je pádnym dôkazom proti tomuto tvrdeniu. Aj keď táto doska nie je tak úplne radovým albumom, je to naozaj prekrásny opus.

Slaveno Slaveno | 20.7.2011 05:45

Plánuje sa recenzia na Evintu? Neskutočná záležitosť.

LW | 14.5.2010 16:27

Nevesta aj pre mňa ostane srdcovkou. Andy & Aaron sú moja krvná skupina. Okrem často spomínaných skvostov sú u mňa vysoko i Dreadful hours a ešte viac Songs of darkness.. ktorý mnohí ktovie prečo nemajú veľmi v láske.. Posledné dva záseky sú pre mňa v porovnaní s inými "len" veľmi príjemné záležitosti od skvelej kapely, nebudia vo mne však nejaký konkrétny pocit, chýba im trošku ksicht.

Norr Norr | 14.5.2010 15:35

Tak, rok se s rokem sešel a já mezi tím několikrát projel celou diskografii Nevěsty a znova se zamiloval. Ano, nevěstinka už trochu zapáchá a po těch letech pomalého skonu jsem jí musel věnovat více pozorného poslechu, ale stálo to za to.
Tohle poslední album jsem vzal taky na milost a musím opravit hodnocení směrem na horu. Samostatně za 8, jinak v celkovém hodnocení všech alb Nevěsty je u mě na sedmém místě. Těším se na Brutal Assault.

majky | 26.7.2009 22:38

Vynikajuci album!Ma vsetko co treba a myslim, ze v nicom nezaostava za predchodcami.Nech idu takto pekne dalej aby to nedopadlo ako pri precentualnom albume...

spoJler spoJler | 21.7.2009 13:13

Odhliadnuc od štýlu ako používa svoj vokál Aaron, posledným skutočne nadupaným albumom pre mňa bol Dreadful Hours, ďalej to šlo len dole vodou až nahrali album, hoci celkom kvalitný, ale plný len univerzálnych motívov a prvkov, čo im žerie väčšinový divák. Žiaden posun, žiadna energia, z albumu vôbec necítiť nasadenie s entuziazmom umelca tešiaceho sa zo svojej hudby (hm, dosť oxymoroidné vyjadrenie v prípade MDB :-). A to som poslených 11 rokov vyhlasoval MDB za svoju špičku, čo sa týka metalu. Dúfam, že v rámci "prispôsobovania sa" poslucháčovi nezajdú tak ďaleko ako ich niekdajší súputníci a nevymäknú do ich súčasnej podoby! Hádam koniec roka 2010 prinesie pozitívnejšie prekvapenie.

Blackworld Blackworld | 21.5.2009 17:05

Ach jo, na novinku jsem se vážně moc těšil, ale teda musím říct že to sebevykrádání je tu fakt do uší bijící... Spolu s novým albem Candlemass je to pro mě další zklamání v tomhle žánru...

Smeth | Najlepsi MDB | 16.5.2009 13:27

Podla mna su angel + turn loose definitivne neprekonatelne albumy. V tesnom zavese za nimi like gods...
Novinka je standardny MDB noveho milenia, navrat husliciek vsak kvitujem s povdakom

Slaveno | 16.5.2009 07:07

My Dying Bride mam skutočne veľmi rád, počúvam ich od prvej dosky a viem, že vždy keď ohlasia nový album tak dostanem ďalšiu porciu veľmí kvalitnej doomovej hudby. Veľmi sa tešim hlavne návratu huslí do ich tvorby, ktoré ešte viac zvýrazňujú celkovú atmosféru ich prejavu. Osobne preferujem toto ich tradičné vyznenie, aj keď mám tiež veľmi rád ch experimentálny percentuálny album. Tvrdenia, že ich hudbe dnes chýba progres chápem, ale všetko je to len vecou uhlu pohľadu. Podľa mňa sú My Dying Bride zárukou kvality a to sa tiež počíta.

Noisy Noisy | 15.5.2009 10:21

čistotě, no já v tom slyším spíš tvůrčí prázdnotu, MY DYING BRIDE jsem měl vždy rád, ale už je to nuda