VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

KREATOR - Endorama - zpět na článek

kerim | 22.4.2017 08:10

Kéž by tůto fošnu přehráli celů živě.

Abraxas | Po 15 rokoch som dostal chuť na thrash metal. | 7.8.2009 06:07

Venujem sa už dlho klasickej hudbe a počúvam jazz, ambient,DNB, Techno..ja neviem asi všetko okrem dychovky. Ale vyrastal som ako teenager na Metallice, Slayer, Anthrax, Death Angel, Deathrow, a hlavne Kreator. Tých som mal najradšej. A pamätám si ako som bol rozčarovaný z Renewall. Proste som to nedokázal pochopiť a odmietol som ho. Potom som prestal počúvať metal, a všetko, lebo som prepadol vážnej hudbe. Takže som nesledoval ako sa vyvíja táto kultová kapela. A teraz prežívam renesanciu thrashu a v mobile mám Thrash a Death-metal od výmyslu sveta až kým som nenarazil na "Endoramu" Chápete? Pustil som z ruky všetko, A aj keď ju nepočúvam, znejú mi tie nápevym ani nie v ušiach, ale kdesi vo vnútri. Hrozne silná hudba. Od melodických refrénov napr. Endorama až po záhadno temné motívy Chosen Few, ktoré na mňa pôsobia až halucinogénne. Ešte stále tomu nemôžem uveriť. Kreator sa ukázal ako živá kapela, ktorá nemá problém úplne odložiť thrash-metalový kabát a hrať hudbu ktorá sa dotýka vnútorných hlasov. Z Endoramy ide neslýchaná práve vnútorná sila. Keby som tento album počul ako fanúšik thrash-Kreatoru 80-ich rokov, pochoval by som ich za živa. Ale teraz to u mňa nadobro vyhrali. Koľko vinikajúcich kapiel hrajúcich thrash metal už nehrá iba preto, že nedokázali prelúsknuť tú thrashovú kazajku, ktorá je citeľnejšia tým viac ako muzikanti dozrievajú. Predsa len nemajú už 20 rokov a aj na svet a na seba sa už pozerajú ináč. Musí sa to odzrkadliť v tvorbe ináč to bude aj keď kvalitné, ale klišé. A žial to po Endorame prišlo. Kalkul s návratom, pre tých, čo do konca života nikdy nepochopia, čoho sa Kreator týmto albumom dotkli. A že poslali do paže svojou kreativitou aj Metallicu, ktorá sa na také hľadanie zatiaľ nezmohla. Proste klobúk dolu. Ale zároveň je to aj smutné, že Petrozza-band opustil, prirodzený živý vývoj a ustrnul v klišé toho, čo niekedy dávno bolo živé. A oddtiaľto k "smrti"už ďaleko nieje...

k.eight.a k.eight.a | 9.4.2009 19:25

O Endoramě je zbytečné cokoliv psát, je to prostě geniální deska.
K té Metallice, mě se Load i ReLoad libí i když je tam i něco vaty. Je to slušný alternativní rock. Sračku vydali až potom s jak zvukově tak i koncepčně naprosto nedotaženým a zpackaným svatým hněvem.

ozzy ozzy | thethief - [5.4.2009 23:09] | 6.4.2009 22:59

Ten dáva aj tak slabé, vymyslím si ho sám.

Proto1989 Proto1989 | re: Demonic | 6.4.2009 09:45

kamo pokial ide o metallicu a kvalitne zmaknutie.... ano na Black albume je to kvalitne... ale co load a reload? na Black album vacsina ludi povie, ze neni to thrash ale je to velmi dobre ale na (re)load sa neda povedat nic ine, iba.... priemer, a ked kapela chce zmenit styl vyraznejsie cim znechuti vela fanusikov, tak aspon nech to spravi kvalitne :) A kreator tu kvalitu dokazal vytvorit..hoci v dobe, ked tieto albumy vychadzali.. nikto ich dobre nedocenil a a aj v recenziach tieto albumy boli na tom dost biedne.

thethief thethief | 5.4.2009 23:09

Ty vole ozzy, na tohleto už snad nevymyslí adekvátní trest ano Thorn...

ozzy ozzy | 5.4.2009 20:28

(offtopic)
Chválym ta za tvoj pravopyj. Sila že?
(offtopic)

HevyDevy HevyDevy | 5.4.2009 19:43

chvalym ta za tvoj pravopys

Hooya Hooya | 5.4.2009 19:33

a když bude to BNW lepší než všechny Mercedesy, tak bude něco špatně?

Demonic | 5.4.2009 19:33

Pači sa mi, ze kazdy nadava na COF, Dimmu, či Metallicu ako zmäkli. Pritom aspon u Metallica sa jedna o skurvene dobre zmäknutie :) ...a u Kreator to kazdy zrazu chvaly :) hmm interesting.

raf | 5.4.2009 19:26

Deska je dobrá,ale co to má společného s Kreator?Přirovnal bych to k tomu,jako když si koupíš deset mercedesů a do toho přimícháš jeddno BMW.

smeth | 5.4.2009 18:55

Pre mna jednoznacne najlepsi Kreator...

subeer subeer | 5.4.2009 14:54

Rudi, diky za dnesni dokonceni rekapitulace teto zijici legendy. Zustava za nimi spousta dobre muziky a jak dokazuje dnesni rok jsou porad kurevsky pri chuti a pro me na vrcholu...nikdy jsem jim nezazlival, ze se pokusili o neco jineho nebo ze se vratili k tomu s cim udelali nejvetsi terno, protoze vsecko co kdy udelali melo kvalitu.