VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

INDIANA JONES A KRÁLOVSTVÍ KŘIŠŤÁLOVÉ LEBKY - umělá hmota - zpět na článek

Martin L. Martin L. | 28.11.2010 21:15

Včera som film videl, ako komédia plná úletov rozhodne pobaví.

james | tak | 4.10.2009 14:33

jsem to konečně viděl. A mě se to líbí. Je to prostěparádně natočený retro..... bavil jsem se moc......

damien silverwing damien silverwing | 3.6.2008 10:21

Slovy uhlobarona ze hry "Vizionář" - "Mě to baví !" Je to prostě zábavná jízda ve staro-novém stylu (efektů víc, než za všechny předešlé díly dohromady), nezbývá mi než pochválit příběh, pohanět závěr (Blízká setkání si podávají ruku s Aktama-X + svatba, u tý skoro bleju), rozplynout se nad Cate Blanchett (já tu ženskou prostě žeru) a povzdechnout si, že to není úplně (rozuměj křížovýpravně) ono...

Sambiliong | 3.6.2008 09:44

Mal som asi 6 alebo 7 rokov keď som videl v kine "Stratenú Archu". V ten večer sa mi splnili všetky detské mokré kino-sny. A od toho večera viem, kto je Steven Spielberg.

Po všetkých tých parazitných sériach Múmií a Lovcov pokladov, a HLAVNE po takmer 20 rokoch už logicky nemôže byť zážitok taký ohromujúci. Ale na moje vlastné prekvapenie som do troch štvrtín "Lebky" mal ten podobný zvláštny pocit, že mám zase 7 rokov a že sa mi nechce odísť z kina. Osobne mi vadil len záver: mám pocit, že sa s ním oproti prvým trom dielom málo pohrali a mne vyznel akosi zbúchaný narýchlo, bezradne a nezáživne.

Takže "najslabší" Indy? Ááááále, vďaka bohu zaň!!!...

Allegor the bloodhunter | 1.6.2008 12:10

Herci tam svoje role zvládali dost solidně, Vetchý to jako vždy jistil a Bareš hrál správně grázla:)
Je ale fakt, že bez Körnerova scénáře by to byl průměr.

Allegor the bloodhunter | 1.6.2008 12:10

Herci tam svoje role zvládali dost solidně, Vetchý to jako vždy jistil a Bareš hrál správně grázla:)
Je ale fakt, že bez Körnerova scénáře by to byl průměr.

vike vike | 1.6.2008 09:05

Krev zmizeleho jsme nesledoval, odradily mne upoutavky, herecke obsazeni a nahodne shlednutych par minut... jinak Vladimir Korner je extratrida.

Allegor the bloodhunter | 1.6.2008 00:14

vike:
Tak to dá rozum:)
Zejména dialogy dělají obrovskou část kvality filmu a kdysi pan scénárista Lucas už je bohužel daleko za zenitem a píše banální dialogy, což jsme viděli třeba u Star Wars III.
Viděl jsem něco z české filmové série "Krev zmizelého", kde dělal scénář V.Körner a to bylo jiný kafe, šťavnaté dialogy, žádné zbytečné banality, opravdu umělecká úroveň jak má být.

vike vike | 31.5.2008 16:42

Pri urcitem standardu filmarskeho a hereckeho fochu je nejvetsi devizou i slabinou vetsiny filmu SCENAR.

Honza | 31.5.2008 16:00

Trochu mě mrzí ta přetechnizovanost... Pamatuju jak jsem kdysi byl vyprdlej z atmosféry Indyho nebo třeba i Die Hard, ale nový díly klasik, který se teď v posledních letech vyrojily jsou šíleně přehnaný! Holywood si žádá své, ale malý český filmový fanda je zklamán, efekty na úkor atmosféry=pro mě trochu nepochopitelný

Honza | 31.5.2008 15:57

Indy a béčko? Kdo se odváží tohle říci? Včera jsem udělal super kauf, koupil jsem první tři díly od jednoho týpka za dvě kila:)

Baara | průměr | 30.5.2008 15:07

Indy nikdy nebyl béčko - vždycky se tvářil jako béčko, ale vždycky to byla první třída dobrodružnýho filmu! Smůla je, že teď jsou prachy, zájem, technický možnosti a pánové se snaží tvářit, jak je tohle všechno nezajímá a jak jedou po staru. Děsný kecy:-( Přes slabej scénář je vidět, že SS stále umí - možná se neměl tolik krotit.
A nebejt Shiy, nebude akce, protože kdo by ji pak obstaral? To je jeho role ve filmu.
S Indym je konec...mohl odejít v lepší formě před 20 lety.

wuxia | je to tak | 26.5.2008 12:39

Výstižně sepsáno. Vidím to podobně - je to jízda, ale málo platný, scenář je prostě slabej. Lucas je už moc infantilní.

MoRt8 MoRt8 | 25.5.2008 22:28

Novému Indymu se především povedlo přijít s něčím, co je obrovská vzácnost a na co má snad Spielberg v případě téhle série Copyright - s dvouhodinovou kontinuální akcí. Já se bavil královsky. O zklamání nemůže být řeč, stejně jako o nepřekonatelnosti předchozího dílu...

Allegor the bloodhunter | 25.5.2008 00:47

Oni obecně nesnáší, když jim někdo připomene reálie z jejich vlády. Oni by se rádi chlubili tím, kolik postavili mnohabytových paneláků, obřích stadionů a dalších megalomanských staveb nebo jak za nich bylo máslo levnější (pojem inflace mimochodem asi neznají), ale to, jak se ráno stály fronty na rohlíky čekalo se budou-li či nebudou-li nebo to, jak člověk někde něco plácl a najednou, bůhví jak, z toho měl polízanici, protože to náhodou někdo slyšel a náhodou někomu řekl, to už by rádi zametli pod koberec. O to radši by zametli pod koberec zrůdnosti let padesátých, ačkoliv za Chruščova v SSSR sice byla trochu obleva, ale pořád ve velkých úvozovkách.

Syki | 24.5.2008 23:50

KOMUNISTI BY TO NEMĚLI TAK PRožívat,neschopnost nadhledu je průvodním znakem malýho sebevědomí...čest

Allegor the bloodhunter | 24.5.2008 22:00

Ford a Lundgren jsou pořád něco jako hm...no Ford a velorex:)
Jináč na to půjdu o to spíš, že to rudá prasata chtějí bojkotovat:)

mickej mickej | 24.5.2008 19:09

Udajne nieco nataca aj Dolph Lundgren, predpokladam, ze to bude dalsi skvost. Bude recenzia aj na to? Celkom by tu zapadla:-)

Wiki | 24.5.2008 19:05

tak já měl ze začátku problém přivyknout si přece jen už starší tváři Indiho,ale úplně nejvíc mě štvalo když byla honička po té džungli a oni v těch autech seděli jak kdyby se proháněli po asfaltce. Jinak ale spokojenost veliká.

m_h m_h | 24.5.2008 16:01

mne sa skor zdalo, ze film je taka dobra zabavka, s kt. sa naozaj uprimne vyhrali.
hej, digitalne zabery casto biju do oci (dzungla, zaver), ale skor je to moj problem, lebo podla mna aj pan prstenov nemal ani na oko "hmotne" efekty.
film skvelo vystihuje atmosferu 50-tych rokov.
... nabuduce by ste mohli dat do recenzie varvanie spoiler.
... bude recenzia na septic flesh :-D?