VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

INSANIA, PRVNÍ HOŘE - Praha, RC Kain - 4. října 2007 - zpět na článek

oxide oxide | 15.10.2007 22:07

jee fotecky i report, parada.
presne tak, ten zacatek byl fakt pozde. Prvni hore - fakt zvlastni kapela, dobre ze existuje. ale prece jen, ty muzikanti maj na vic! chvilkama me to bavilo, aby me to vzapeti zacalo nudit. skoda, kdyby chteli tak to mohl bejt solidni nater! a Insania? klasika:) me osobne teda klavesy vubec nevadej. zase se nekam dal posunuli. jinak lidi prislo akorat, vzdyt je ten kain tak malej. v roxy to bylo jinaci kafe:)

EdmundBlackAdder EdmundBlackAdder | 15.10.2007 08:05

Jenže v té době šlo o HC hodně pestré, odlehčené, kombinující vlivy ze spousty různých stylů, a nechyběla tomu melodika a originální nápady. Prostě vynikající alternativní crossover HC, jestli se to tak dá říct. Současná deska předvádí bohužel po hudební stránce obyčejné tuctové HC, s „děsně nadupanejma“ riffama, tak jak ho hraje x kapel po celém světě. Melodika, nápady se vytratily, klávesy tam vůbec nesedí, Poly místo svého typického zpěvu většinu písniček vlastně jenom deklamuje a křičí, a jenom originální texty to nezachrání. Rock’n‘Freud je možná i tak v rámci české scény nad-průměr (což je samo o sobě ne moc povzbudivé zjištění), ale od INSANIE bych čekal o hodně víc. Ale asi se jen vydali trochu jiným směrem, než mi sedí, když je všichni tak vychvalují.

Thorn Thorn | 12.10.2007 09:13

Videli, v roku 1996. Ale nepripadalo mi to také odlišné, konieckoncov tá súčasná HC podoba sa rodila práve na "God Is Insane...".

EdmundBlackAdder EdmundBlackAdder | 12.10.2007 07:50

A viděli jste někdy Insanii naživo třeba v dobách God is insane..., Crossfade nebo dokonce R.U.Dead? Já jenom jestli máte při těch oslavných reportech taky nějaké srovnání? Na koncerty a nahrávky z té doby vzpomínám hodně rád, Insania byla hodně dlouho moje maximální srdcovka, ale jak už jsem napsal do diskuse pod recenzi na novou desku, tahle poslední podoba mě vůbec nebere. A to mě mrzí...

Astennu Astennu | 8.10.2007 16:43

Insania zahrala jako vzdy vyborne, navic me i mile prekvapila predkapela svou zajimavou kombinaci stylu v duchu "Mr. Bungle & Prazsky vyber & Psi vojaci"