VLOŽIT DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

HRA OSUDU - Nečekaně tvrdý smeč - zpět na článek

J.Rose | 30.11.2023 13:00

subeer: Víceméně náhoda. Dostal jsem na ten film tip, a i když jsem ho znal, přišlo mi jako fajn nápad něco o tom sepsat, jelikož tenhle film z tvorby režiséra opravdu vybočuje.

Před mnoha lety jsem zhlédl snímek Září a došlo mi, že Woody opravdu není pro mě. Jenže po nějaké době se ke mě dostala i Annie Hallová a já musel změnit názor. Nesmírně vtipný snímek, který si originálně pohrává s filmovým médiem. V některých scénách a situacích jsem dokonce viděl sám sebe.

U Woodyho Allena je to v mém případě těžké. Buď jde o pecku, nebo nudu. Asi proto do jeho tvorby pronikám tak pomalu.

Díky všem za komentáře.

subeer subeer | 19.11.2023 08:56

Ha, snad jediný Allen, který mě hodně baví. Ultimátní přehlídka super pokrytectví, přetvářek a snobismu, ale i toho, že „Nemít prachy?“ – „Nevadí, ale nasere tě to“ a .. „ Vždyž víš prachy jsou krásná věc“ – „Ale štěstí si za ně nekoupíš“ … Super film, na který bych vodil „týnejgery“ v rámci školní výuky do kina. Opět výborná práce J. Rose a příjemný překvápko na zdejším shoutbox forbesu.

Boovol Boovol | 26.10.2023 04:01

Vynikající film, který nezapadá do žánru chytrého komediálního dramatu Woodyho Allena, ale jde o skutečné drama, které zvládnul na jedničku.

Boovol Boovol | 26.10.2023 04:01

Vynikající film, který nezapadá do žánru chytrého komediálního dramatu Woodyho Allena, ale jde o skutečné drama, které zvládnul na jedničku.

J.Rose | 22.10.2023 20:04

Díky. V budoucnu určitě dojde i na Annie Hallovou. To už bude klasický retro článek se vším, co k němu patří.

Tenhle filmeček není tak starý, ale přijde mi trochu přehlížený. Proto jen svižná recka s cílem navnadit pár diváků, kterým jméno Woodyho Allena třeba nic neříká.

Mám rád originální romantické filmy (třeba Věčný svit neposkvrněné mysli) a Match Point tohle kritérium bezezbytku splňuje.

-k- | MATCH POINT | 22.10.2023 19:30

MATCH POINT bych tu rozhodně nečekal. Výborně! Sice se to dnes obešlo bez osvěžujících zajímavostí ze zákulisí, ale i tak obrovské díky za přiblížení tvorby WA masám. MATCH POINT je opravdu ten “point”, kterým lze začít Allena studovat👍