Sobota
24.3.2018
Denní verze
 id
 heslo
Rok vydání
1994

Vydavatel:
samovydanie

Stopáž:
31:18

Studio:
Masmédia

Produkce:
NOMENMORTIS

1. Sinister Blessing (intro)
2. With Fire Touch The Evil Inside Their Heads
3. Terminal Obliteration
4. Monastery On The Sorrow Hill
5. Submited To Hypocrisy
6. Forsaken They Rot
7. Enslaving Dream/Suicidal Addiction
8. Outro

Martin
spev

Rolo
bicie

Maťo
basgitara

Dano
gitara

Twilight Of Humanity (demo) (1994)
How I Learn To Bleed... For The Things I Wish To Fo (2000)
Misanthrone (MCD) (2002)
The Day You' ll Lose Your Head (2002)
Exterminating The Bastard Forces (2005)
Hail Nemesis (split s CRUENT) (2008)
Promo 2009 (2009)
Forget Acradia (2011)

NOMENMORTIS - Twilight Of Humanity

Skupina NOMEN MORTIS vznikla v roku 1992 okolo charizmatického lídra Martina Lukáča, ktorý je dnes okrem pôsobenia v tejto brutálne deathmetalovej skupine známy aj ako hudobný žurnalista - ako externista spolupracuje i s našou redakciou. Ale vráťme sa do roku 1994, kedy sa po otrasoch v zostave kapela konečne ustálila a nahrala v košickom štúdiu Masmédia svoj prvý zverejniteľný materiál.

NOMENMORTISTen pod názvom „Twilight Of Humanity“ vydali ako originálne MC na vlastné náklady. Cover je autorským dielom frontmana skupiny, rovnako ako v prípade všetkých nasledujúcich nosičov z ich bohatej diskografie. Ohlasy na nahrávku boli nadmieru priaznivé, a to nie len v bývalom Československu, ale i v bližšom i vzdialenejšom zahraničí. V priebehu jedného roka sa predalo cez 1200 kópií, ktoré zahŕňali aj reedíciu D.I.Y. originálok. Osem skladieb vrátane intra a outra sa pohybuje vo vodách rýchlejšieho brutálneho death metalu, ovplyvneného od grindu až po heavy metal. Spev ale nenechal nikoho na pochybách, kam nahrávka naozaj patrí. Martinovo hrdlo produkuje brutálny kanálny a huhňavý rev, ktorý svojou extrémnosťou búral všetky hranice na slovenskej metalovej scéne. Síce mu asi nebudete rozumieť, ale načo je booklet, nie? Zvláštnu kapitolu tvoria dlhočízne grafomanské texty, po ich prečítaní ale zistíte, že majú nie len hlavu a pätu, ale autor v nich zanechal posolstvá, ktoré nestratili ani dnes nič na aktuálnosti.

NOMENMORTISSamozrejme ani ten najextrémnejší vokál a najúžasnejšie texty by neboli nič platné, ak by za nimi pokrivkávala hudobná zložka. V tomto prípade je síce možné odsledovať istú muzikantskú nevyzretosť, ale na druhej strane, čo iného očakávať od ledva odrastených tínedžerov? Vzhľadom k veku muzikantov ide o nadpriemerné výkony. Hudobný štýl, ktorý NOMEN MORTIS drtili v roku 1994 a ktorý s istými obmenami drtia vlastne dodnes, nie je práve mojou šálkou kávy a nemôžem povedať, že by som ich tvorbu nejako zvlášť obľuboval. Čo ale povedať a uznať musím, je fakt, že NOMEN MORTIS so svojim „Súmrakom ľudskosti“ inšpirovali minimálne tú extrémnejšiu časť slovenskej scény.

Čoskoro po vydaní debutu sa NOMEN MORTIS rozpadá a následne Martin Lukáč dáva dokopy novú zostavu a taktiež drobnou kozmetickou úpravou mení názov zoskupenia. Jednoduchým vyradením medzery vytvorí z dvojslovného jednoslovný - NOMENMORTIS -, pod ktorým kapela „funguje“ dodnes.


Koscj

Zveřejněno: 28.7.2012
Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page