Čtvrtek
21.6.2018
Noční verze
 id
 heslo
Rok vydání
2008

Vydavatel:
Prosthetic Records

Stopáž:
32:23

Studio:
Northern Studio

Produkce:
Yannick St-Amand

1. Condemned
2. Reign of Terror
3. Our Common Grave
4. Skit 1
5. Harvest of Hate
6. The Wasteland
7. Bitter
8. No Future
9. Lithium Overdose
10. Never More
11. Procreating the Infection

Elliot Desgagnés
vokál

Christopher Bradley
kytara

Dennis Bradley
baskytara

Justin Rousselle
bicí

Evidence Of Inequity (MDC) (2005)
Mechanics Of Dysfunction (2007)
Dystopia (2008)
Mare Noire (EP) (2010)
Incongruous (2012)

BENEATH THE MASSACRE - Dystopia

Nelítostný, hypertechnický, intenzivní a brutální - tak se dá v krátkosti popsat aktuální album jedné výrazné sebranky z extraligy technického deathcoru. Když si pustíte první skladbu z aktuální albovky nazvané „Dystopia“ napadne vás: „Hrají to vlastně ještě lidé?“. Kytara neustále trilkuje ve zběsilém tempu, basové linky ji houževnatě notně nabustřeným zvukem dýchají hned za krkem a pod tím vším kanonáda bicí artilerie, která místy působí, jako by na vás nalétával AC –130 a kropil vás ze svého rotačního kulometu řady Vulcan. Rychlost, technika a neúprosná neurvalost, to byly a stále i jsou typické znaky současné tvorby montrealských řezníků, kteří tímto albem pouze potvrzují výsostnou žánrovou pozici, kterou dobyli minulým počinem „Mechanics Of Dysfunction“. Novinka jde však mnohem dál než předchůdce a pro ty, kterým připadalo album z roku 2007 na hranici poslouchatelnosti, bude „Dystopia“ daleko v nedohlednu za čárou. Na první poslech jde opravdu o album, které je méně srozumitelné, téměř antihitové a nečlověčenské. Čas, který ale této půlhodinové instrumentální náloži dáte na to, aby dozrála ve vašich uších, se rozhodně vyplatí.

BENEATH THE MASSACRE

Kapitola sama pro sebe je vokál a nositel hrdla, ze kterého vychází. Jsem přesvědčen o tom, že pokud by gorilí tlupy měly ve své povaze tvořit satanistické sekty, tak Elliot Desgagnés bude tím nejlepším a nejúspěšnějším kazatelem v podobné společnosti. Hlasová výbava této šlachovité hory masa se sice omezuje pouze na jednu polohu, ale v jeho případě je to opravdu jedno, protože barva jeho neuvěřitelně suchého hlubokého brutálního vokálu je stěží přirovnatelná k čemukoliv z lidského světa. Ostatně velmi podobně jsou na tom i výkony hudebníků, při kterých lze jen kroutit hlavou a dohadovat se nad tím, ze které planety BENEATH THE MASSACRE vlastně přiletěli. Pokud bych se měl zaměřit na instrumentální práci, zaujme poněkud chladně strojové sekání a nemalá nadílka fantasmagorických bicích, které striktně a pevně ohraničují kytarovou práci. Do této hutné rubanice je přesně nafrázován rovný murmur, který občas vytlačují pražcové dostihy, jenž ani v nejmenším nenabízejí posluchači pomocnou ruku, která by ho jakýmkoliv způsobem mateřsky vedla. Díky výše popsanému přístupu, který z alba čiší na míle daleko, se sice „Dystopia“ stane pro některé posluchače silně nezkousnutelným dílem, nicméně milovníci extrémní a současně extrémně technické hudby si tento skvost prostě musí zamilovat.


RIP

Zveřejněno: 12.2.2009Názory redakce
Reaper
12.2.2009

V mých uších přeci jen mírně slabší vynikajícího předchůdce "Mechanics Of Dysfunction". Monstrózní produkce, precizní instrumentace, ale zároveň i zarputilost a neochota vystrčit tykadla ven ze svého nedobytného železobetonového bunkru. Proč se nepokusit o nějaký ten úlet nebo odlehčení po vzoru dejme tomu PSYOPUS?

[7,5 / 10]
Dalas
12.2.2009

S nahrávkou mám v podstatě totožný problém, jako s předchozím albem. Ano, je to vynikající technická smršť. Ano, je to brilantně zahrané, až z toho jdou smysly kolem. Ano, šlape to výborně a má to spád. Opět mě však Kanaďané nedokážou svojí muzikou naplno pohltit a opět z mého pohledu pouze kloužou po povrchu. I když jim to jde výborně.

[7 / 10]
Nelítostný, hypertechnický, intenzivní a brutální deathcorový nálet z kanadského Quebecu.

Autor recenze:
9 / 10

Redakce:
7,2 / 10

7,4 / 10s kapelou BENEATH THE MASSACRE:

s kapelou DESPISED ICON:

s kapelou ION DISSONANCE:

s kapelou CRYPTOPSY:
CRYPTOPSY - Cryptopsy [Martin Lukáč]Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page