Čtvrtek
21.6.2018
Noční verze
 id
 heslo
Rok vydání
2008

Vydavatel:
Century Media Records

Stopáž:
36:55

Produkce:
Daniel Castleman

1. A Cold Day In Hell
2. Anthems Of Apocalypse
3. The Impaler
4. Decimate The Weak
5. Origins And Endings
6. Angels Of Debauchery
7. Reloaded
8. Unbreakable
9. One Body Too Many
10. Legions

Johny Plague
spev

Nick Piunno
gitara

Nick Eash
gitara

Jeff Tenney
bicie

Andrew Glower
basgitara

Matt Fineman
klávesy (na albume)

A Cold Day In Hell (2005)
Decimate The Weak (2008)
The Great Stone War (2009)
Against The World (2011)

WINDS OF PLAGUE - Decimate The Weak

Metalcore žije! A pokiaľ sa budú zas a znova objavovať mladé kapely ako WINDS OF PLAGUE, nemám o jeho zdravie a kondíciu absolútne žiadne obavy. Nech si zlé jazyky tvrdia čokoľvek. Podobne ako mojou maličkosťou nedávno vyzdvihované obrovské nádeje SUICIDE SILENCE, aj WINDS OF PLAGUE pochádzajú z Kalifornie. Fungujú od roku 2002, vtedy ešte ako BLEAK DECEMBER a v roku 2005 už pod súčasným názvom vydávajú debut "A Cold Day In Hell".

Snaha o symbolické prepojenie nedávnej minulosti so súčasnosťou, tak by sa dalo nazvať majestátne minútové intro s názvom požičaným práve z hlavičky prvého albumu. Po dni, keď aj čerti v pekle nosili snehule, prichádza hymna súdneho dňa a každý trochu skúsený a priemerne žánrovo zbehlý poslucháč v tom momente vie, že v jeho prehrávači sa nachádza nahrávka od nesmierne talentovanej kapely s nádejnou budúcnosťou.

WINDS OF PLAGUE

WINDS OF PLAGUE sú fascinujúci najmä v tom, s akým prehľadom dokážu namixovať, zhrnúť, zosumarizovať a v devastujúco energickej forme podávať všetko (naozaj absolútne všetko), čím vás kedy fascinovala Nová vlna amerického heavy metalu. Na kvalitatívne vysokej inštrumentálnej úrovni si tu podávajú ruky melodický švédsky death metal s americkým hácéčkom, technický death s grindovými náklepovými vsuvkami alebo na hrane gýča tancujúce blackmetalové klávesy s heavymetalovými gitarovými sólami. Ako to už pri takýchto kapelách býva, zlatým klincom programu je spevák. V tomto prípade nadupaný pódiový športovec Johny Plague a jeho hrdlo zvládajúce nielen obligátne coreové revy, narácie, vreskoty a šepoty, ale i kvalitný growling na štandartnej úrovni prechádzajúci do slušných brutaldeathových krvavých bublanín. Komplexná škála celého jedného metalového žánru naozaj šokuje, no vďaka umne zvládnutej aranžérskej a producentskej práci je každý detail na správnom mieste a každá maličkosť je iba súčasťou vražedne fungujúceho celku.

Ak sa neviete dočkať nového albumu BLEEDING THROUGH, u WINDS OF PLAGUE môžete nájsť ich drsnejšiu, brutálnejšiu podobu. Ak máte radi moderné technické nášupy v štýle THE RED CHORD, JOB FOR A COWBOY alebo DESPISED ICON, pri počúvaní WINDS OF PLAGUE si prídete na mäkkšie, melodickejšie, viac chytľavé pasáže svojej obľúbenej muziky. Nehovoriac o tom, že členkou aktuálnej zostavy WINDS OF PLAGUE je vkusne potetovaná čučoriedka Kristen. Pekných klávesáčok nie je nikdy dosť!


Rudi

Zveřejněno: 12.6.2008


Dielo sumarizujúce všetky poznávacie znaky žánru, no napriek (alebo vďaka?) tomu jeden z najzaujímavejších zážitkov na tomto hudobnom poli v roku 2008.

Autor recenze:
9 / 10

Redakce:
zatím nehodnoceno

6,9 / 10s kapelou WINDS OF PLAGUE:

s kapelou BLEEDING THROUGH:

s kapelou SUICIDE SILENCE:

s kapelou THE RED CHORD:

s kapelou DESPISED ICON:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page