Pondělí
21.5.2018
Noční verze
 id
 heslo
Rok vydání
2004

Vydavatel:
Cecek Records

Stopáž:
41:36

Studio:
Music Hell Hradec Králové

1. Pane bože
2. Nevěřím
3. Já vím
4. Diamanty pro prezidenta
5. Nuda, šit a hnůj
6. Hračka
7. Pogo, punk and RnR
8. Jen jedna příchuť
9. Vzorek bez ceny
10. Tři kříže
11. Jsme sami (verze 04)
12. Pátrám
13. Uzavřenej
14. Punkrock žije dál
15. Doba je zlá

Štěpán „Makeba“
zpěv

„Pafka“Doležal
kytara

Lukáš „Junior“
basa

„Jyřýček“
bicí

14 dní (1994)
A v noci je tma (1995)
Čáry Máry fuk (1998)
Z řady (2000)
Vzorek bez ceny (2004)

N.V.Ú - Vzorek bez ceny

Punková legenda kapela N.V.Ú. nám servíruje další ze svých úderných alb. Novinka nese název „Vzorek bez ceny“, ale tak špatně bych to s ním neviděl. Východočeši na něm sice prezentují svůj typický na rychlých kytarách postavený old school punkrock, ale jejich texty dokáží vtisknout skladbám vtip a osobitost.

N.V.ÚKapela vedená charismatickým šášulou Štěpánem „Makebou“ patří u nás v republice k nejčastěji koncertujícím a sám jsem měl dvakrát příležitost být svědkem jejich razantní živé produkce. Jak už jsem se zmínil výše, novinka sice nic neřeší, pouze přehrává to samé co předchozí alba, ale jejich příznivce tohle v žádném případě nemůže rozhodit. Pankáči si znovu přijdou na své. Nejsilnějšími momenty alba „Vzorek bez ceny“ (jak jsem tak album pozorně poslouchal, názvem „vzorek bez ceny“ je myšlen pankáč v očích tzv.normálních spoluobčanů) je jednoznačný hit „Jen jedna příchuť“, který obsahuje chytlavý refrén nemající na nahrávce rovného. Další povedenou položkou je např. přitvrzený a řádně zrychlený tradicionál „Tři kříže“, do kterého se kapele podařilo dostat velké množství pozitivní energie. Co se textů týče, většinou si N.V.Ú stěžují na současný rychlý způsob života většiny lidí a na nezdravou bezohlednost v naší společnosti. Text, který stojí tak trochu stranou a zároveň mi přišel velmi povedený se nachází ve skladbě „Diamanty pro prezidenta“, která popisuje anarchii v afrických banánových republikách. Zde je malá ukázka: „V kradeným auťáku jede pět smradů, poslouchaj reggae a trávu hulej, tohle jsou vojáci, armáda prezidenta, je jim tak patnáct možná i ne“.

Nové album N.V.Ú. je tedy standardní punkovou deskou s mnoha ráznými skladbami a povětšinou povedenými texty. V případě, že budete v nahrávce hledat něco jiného než jen ryzí punk, však budete zklamáni. Deska je dělaná pro přesný okruh punkových fans, kteří od kapely žádné experimenty nečekají.


Stray
Stray

Zveřejněno: 30.4.2005

WWW odkaz:Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page