Pondělí
20.11.2017
Noční verze
 id
 heslo
AC/DC
Ve věku 64 let zemřel v sobotu spoluzakladatel australské ha ... cely text

PRVNÍ HOŘE
a video ke skladbě ... cely text

LINKIN PARK
vydají 15. prosince, pět měsíců po smrti Chestera Benningt ... cely text

FAITH NO MORE
Bývalý zpěvák skupiny Chuck Mosley zemřel ve věku 57 let. ... cely text

MASTER´S HAMMER
Šuškanda kolem odchodu Vlasty Henycha je potvrzena - novým b ... cely text

FREEDOM CALL
Zpěvák Chris Bay vydá 23. února 2018 své první sólové album ... cely text

DESTRUCTION
právě vydávají nové "best-of-old-school" album "Thrash Ant ... cely text

BLAZE BAYLEY
Britský ocelář oznámil na 2. března 2018 třetí album z tri ... cely text

MARILYN MANSON
Video ke skladbě "KILL4ME" z nové desky "Heaven Upside Dow ... cely text

MORTIFILIA
Podle faceboo ... cely text

IRON MAIDEN
se příští rok v rámci světového turné "Legacy Of The Beast W ... cely text

GORGONEA PRIMA
"Netradičních black metalových projektů na domácí scéně zatí ... cely text

FORGOTTEN SILENCE
"uvolnili první ochutnávku ze svého připravovaného alba, kte ... cely text

OBLITERATE - Something Wrong
Noisehead Records [2009]
31:00

OBLITERATE působí na slovenské grindové scéně již řadu let (konkrétně 17), avšak to, co v pohodě stačí na košický region, v lepším případě pak na celou Slovenskou republiku, ještě nemusí znamenat úspěch v globálním měřítku. Ani aktuální CD „Something Wrong“ (s ne zrovna povedeným obalem) na tomto faktu nic nemění. Zatímco dříve byly u těchto muzikantů častokrát vzpomínány vlivy NAPALM DEATH, teď už je tomu jinak. Kapela se snaží o progresivnější tvář (zřejmě vliv příchozího kytaristy Ivana Babilonského), nebrání se zakomponování hardcorových či deathmetalových prvků, různých kytarových vyhrávek, hraje si s detaily... Navíc má vzhledem k instrumentálním schopnostem dostatek předpokladů dosáhnout úspěchu. Formálně je tedy vše v naprostém pořádku, avšak celkově to až tak nefunguje - nahrávka postrádá nějaké výraznější charisma, což je její zásadní problém. Co z toho, že se kapela snaží vše pojmout ne zcela konvenčním způsobem, co z toho, že jí nelze upřít značnou snahu... Škoda, příště snad svůj záměr dotáhnou košičtí muzikanti do lepšího konce.


Deadmann

Zveřejněno: 28.8.2009Názory redakce
Koscj
1.9.2009

Zásadnejšie sa s Deadmannom rozchádzam v bodovom hodnotení, v názore na fungovanie/nefungovanie produkcie skupiny a v hodnotení obalu CD - môj pohľad je oveľa pozitívnejší.

OBLITERATE podľa mňa prišli s najdospelejšou nahrávkou vo svojej dlhej histórii, ktorou sa im nielenže podarilo odpútať od obviňovania z kopírovania grindovej legendy, ale vytvoriť si aj celkom originálnu tvár. Nebudem tvrdiť, že „Something Wrong“ je geniálnym dielom a ani si netrúfam niekoho presviedčať, že ide o absolútnu bombu, no stojím si za tým, že novinka z dielne OBLITERATE je nadpriemerným albumom, nielen v porovnaní s domácou (československou) scénou. Podľa môjho názoru sú OBLITERATE schopní s tuto nahrávkou konkurovať aj svetovej grindovej špičke.

Aby som nahrávku len nevynášal do neba... Isté rezervy vidím hlavne v málo prepracovanom vokále, ktorý mohol nahrávku ešte viac oživiť a dodať tú Deadmannom kýženú charizmu a vo zvuku, ktorý aj napriek veľmi kvalitnej práci odvedenej v domácom štúdiu, mierne trpí na klasické nedostatky vlastnej produkcie, ktoré by snáď odstránil nejaký dobrý a nezávislý producent. Ale to už necháme na budúcnosť a možno aj väčšiu podporu zo strany rakúskeho vydavateľa.

PS: možno sa nájde niekoľko kuvičích hlasov obviňujúcich ma z nadržiavania kapele, nielen preto, že sú Košičania ako ja, ale hlavne preto, že sú mojimi priateľmi... Nikomu nebudem brať jeho názor a pohľad na vec, no s pokojným svedomím môžem vyhlásiť, že som sa pri hodnotení nahrávky od týchto väzieb snažil odpútať čo najviac.

[8 / 10]


Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page