Sobota
24.3.2018
Denní verze
 id
 heslo
AMORPHIS
dávají do placu nový singl "The Bee" v podobě lyric videa ... cely text

INQUISITION
Vydávající label Season of Mist bez dalšího vysvětlení ro ... cely text

MARILYN MANSON
Vychutnejte si video ke skladbě "Tattooed in Reverse". ... cely text

FLESHGOD APOCALYPSE
uspořádají 5. května za účelem pořízení DVD záznamu  ... cely text

MOURNFUL CONGREGATION
vydávají po sedmi letech své třetí album. "The Incubus of ... cely text

WAR ON WOMEN
Hardcore sebranka z amerického Baltimoru dává k ochutnání ... cely text

SLAVE TO THE GRIND
je název nového dokumentu o historii grindové scény. Pros ... cely text

WILL HAVEN
Američtí noise-rockeři streamují kompletní album "Muerte" ... cely text

ROYAL HUNT
Dánové mají nové video. Skladbu "Fistful of Misery" najde ... cely text

DISCHARGE
Jarní evropské turné legendárních pankáčů z UK bude mít n ... cely text

EVILE
Skupinu opouští kytarista Piers Donno Fuller. Nijak to však ... cely text

ICED EARTH
Letní evropské turné (bez české štace) bude mít následují ... cely text

HOMEWRECKER
HC banda z amerického Ohia se chlubí novým singlem. Ten b ... cely text

OBLITERATE - Something Wrong
Noisehead Records [2009]
31:00

OBLITERATE působí na slovenské grindové scéně již řadu let (konkrétně 17), avšak to, co v pohodě stačí na košický region, v lepším případě pak na celou Slovenskou republiku, ještě nemusí znamenat úspěch v globálním měřítku. Ani aktuální CD „Something Wrong“ (s ne zrovna povedeným obalem) na tomto faktu nic nemění. Zatímco dříve byly u těchto muzikantů častokrát vzpomínány vlivy NAPALM DEATH, teď už je tomu jinak. Kapela se snaží o progresivnější tvář (zřejmě vliv příchozího kytaristy Ivana Babilonského), nebrání se zakomponování hardcorových či deathmetalových prvků, různých kytarových vyhrávek, hraje si s detaily... Navíc má vzhledem k instrumentálním schopnostem dostatek předpokladů dosáhnout úspěchu. Formálně je tedy vše v naprostém pořádku, avšak celkově to až tak nefunguje - nahrávka postrádá nějaké výraznější charisma, což je její zásadní problém. Co z toho, že se kapela snaží vše pojmout ne zcela konvenčním způsobem, co z toho, že jí nelze upřít značnou snahu... Škoda, příště snad svůj záměr dotáhnou košičtí muzikanti do lepšího konce.


Deadmann

Zveřejněno: 28.8.2009Názory redakce
Koscj
1.9.2009

Zásadnejšie sa s Deadmannom rozchádzam v bodovom hodnotení, v názore na fungovanie/nefungovanie produkcie skupiny a v hodnotení obalu CD - môj pohľad je oveľa pozitívnejší.

OBLITERATE podľa mňa prišli s najdospelejšou nahrávkou vo svojej dlhej histórii, ktorou sa im nielenže podarilo odpútať od obviňovania z kopírovania grindovej legendy, ale vytvoriť si aj celkom originálnu tvár. Nebudem tvrdiť, že „Something Wrong“ je geniálnym dielom a ani si netrúfam niekoho presviedčať, že ide o absolútnu bombu, no stojím si za tým, že novinka z dielne OBLITERATE je nadpriemerným albumom, nielen v porovnaní s domácou (československou) scénou. Podľa môjho názoru sú OBLITERATE schopní s tuto nahrávkou konkurovať aj svetovej grindovej špičke.

Aby som nahrávku len nevynášal do neba... Isté rezervy vidím hlavne v málo prepracovanom vokále, ktorý mohol nahrávku ešte viac oživiť a dodať tú Deadmannom kýženú charizmu a vo zvuku, ktorý aj napriek veľmi kvalitnej práci odvedenej v domácom štúdiu, mierne trpí na klasické nedostatky vlastnej produkcie, ktoré by snáď odstránil nejaký dobrý a nezávislý producent. Ale to už necháme na budúcnosť a možno aj väčšiu podporu zo strany rakúskeho vydavateľa.

PS: možno sa nájde niekoľko kuvičích hlasov obviňujúcich ma z nadržiavania kapele, nielen preto, že sú Košičania ako ja, ale hlavne preto, že sú mojimi priateľmi... Nikomu nebudem brať jeho názor a pohľad na vec, no s pokojným svedomím môžem vyhlásiť, že som sa pri hodnotení nahrávky od týchto väzieb snažil odpútať čo najviac.

[8 / 10]


Copyright © 2003 - 2012 Metalopolis.Net, všechna práva vyhrazena.
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího svolení.

ISSN 1214-6218

Locations of visitors to this page