SHOUTBOX

EMERY - Eve

EMERY zřejmě definitivně zestárli a odrostli uřvaným post-hardcore sandálům, aby si obuli naleštěné pop-rockové polobotky. Střípky hluboko pod kůží zadřeného drsného skla se objeví jen zřídka. Teď je to uhlazená pohoda, ale pozor, rozhodně má své kouzlo.

Noisy | před 2 dny

RADŮZA - Muž s bílým psem

Po těžkých životních zkouškách, kterými prošla, musel mít člověk pro všechny ty gospely a rozhovory s Bohem na minulé nahrávce pochopení. Ale aktuální country? Tady už se tedy s Radkou skutečně nepotkáváme, byť tradičně tak dvě pomalé skladby sílu mají.

Darkmoor | před 5 dny

EVOKEN - Hypnagogia

Výborný návrat EVOKEN na scénu. Album zahalený oparom jesennej hmly, melodickejší a košatejší než čokoľvek z ich minulosti. Po istom tápaní pôsobivá dávka melanchólie, ktorú je veľmi ľahké zaradiť na špicu diskografie kapely, pokojne však aj žánru.

Arrow | před 6 dny

TEN, KTERÝ TĚ MILOVAL - Tdd... něco, něco... Vánoce

Stav českých komedií nadále v krizovém stavu. Pavel Řezníček jako český Páťa Švejzí, kriminální zápletka uvěřitelná do třetí třídy pomocné školy a většina fórků na nultou signální. Odchod z kina s vykroucenou hlavou z nevěřícného kroucení zaručen.

Darkmoor | před 6 dny

GRAVE DIGGER - The Living Dead

Stále se nemůžu rozhodnout, jestli nová deska hrobníků je už čistý trolling anebo stále ještě výsledek studiového nahrávání čtyřčlenné, živé kapely. A pokud nakonec přece jen ano, asi by to chtělo nějakou větší pauzu, možná i u MUDr. Chocholouška.

Louis | před 6 dny

1914 - Blind Leading the Blind

Nad frontou se vznáší smrt a zápach připáleného masa, crustu, death a black metalu. Ukrajinská baráž tvrdých riffů, blast beatů, dobových samplů a úryvků z vojenského života za tej Velkej vojny trhá hlavy a mele maso. Takže Bajonet auf a nešetřit je!

Marigold | Pondělí, 12. listopadu 2018

ANTIMATTER - Black Market Enlightenment

Až nečekaně příjemná je tato představa Micka Mosse, jak by měla v roce 2018 znít ANATHEMA. Bez Pattersonona mu to prostě šlape mnohem lépe. Úplně se vracím do dob, kdy jsem nadšeně hltal album „Eternity“.

Noisy | Pondělí, 12. listopadu 2018

OUTLAW KING

Chris Pine jako Robert the Bruce a David Mackenzie jako režisér největší středověké epiky za dlouho. Chce to roztrhnout televizi, pro kterou film vznikl. Ale scenáristicky je z toho cítit kodrcavost. Pokud ale máte rádi maso a krev, bude vám chutnat...

Marigold | Sobota, 10. listopadu 2018

DIRE PERIL - Blood in the Ice

Ohó, takže bacha. Spolupráce dvou členů nejtalentovanějších mladých power metalových kapel USA, JUDICATOR a HELION PRIME, představuje svůj singl obalený neumělou poctou Johnu Carpenterovi a jeho Věci. Obraz kulhá, ale zvuk peláší... Severní přísliby!

Marigold | Sobota, 10. listopadu 2018

BOHEMIAN RHAPSODY

Příšerná scenáristická slátanina plná neuctivých manipulací a plochých figur, ze které úplně vysvítá kastrující vliv zbylých členů kapely. Biopicy vždy lakují realitu, ale Bohemka zplošťuje Freddieho figuru. Skvěle nastřihané a dynamické, jinak chabé.

Marigold | Pátek, 9. listopadu 2018

SECT

Dovolím si parafrázovat Banána, protože koncert roku je DNES: "Možná pro mě v současné době neexistuje reálnější a silnější punková kapela a dneska hraje shodou okolností v malém klubu v Praze. Přesně tahle kombinace přímočarosti, tvrdosti, nekompromisní politiky a osobní otevřenosti je můj fet."

RIP | Pátek, 9. listopadu 2018

AGE OF TAURUS - The Colony Slain

Spartánský hevík. Když máš riffy těžké jako skála, nepotřebuješ melodie, refrény nebo orchestrální aranže. Stačí těžkotonážní rytmika, pár vyhrávek a hutná atmosféra. I s málem se dá udělat výpravné a barvité retro. Bez momentu překvapení. Ale s bravurou.

Marigold | Čtvrtek, 8. listopadu 2018

DEAD CAN DANCE – Dionysus

Těžké je prosadit se dnes s obsahem, který je parafrází dvacet let starých, byť tehdy populárních, forem a postupů. Přesto je „Dionysus“ příjemnou deskou a hezkým připomenutím toho, že si DEAD CAN DANCE dokázali vystavět nezaměnitelný world music sound.

Noisy | Čtvrtek, 8. listopadu 2018

BURNING WITCHES - Hexenhammer

Nemám momentálně přesný přehled, odkud se švýcarské divoženky vzaly, ale video k titulní skladbě nové desky "Hexenhammer", která vychází již v pátek, zní náramně. Návrat k tomu nejlepšímu z rodných let heavy metalu? Doufejme, že po celou jeho hrací dobu!

Louis | Středa, 7. listopadu 2018

CONCEPTION - My Dark Symphony

Fíha, tak přece! Tore Østby a Roy Khan znovu pohromadě a předpověď vyplněna! A i když z ukázek EP člověku přijde, že stále skrývají hlasové možnosti druhého jmenovaného, o jehož hlasové indispozici kolují legendy, člověk se stejně nemůže netěšit!

Darkmoor | Pondělí, 5. listopadu 2018

DAREDEVIL

Třetí sezóna vrací do hry lidskou kuželku a nejlepšího marvelovského komiksového záporáka Vildu Fiska, láme slepého strážce spravedlnosti vedví a přibírá do party vyšinutou postavu, pedantického FBI agenta Poindextera. Zatím to stačí ke spokojenosti...

Marigold | Sobota, 3. listopadu 2018

THE HAUNTING OF HILL HOUSE

Netflix boduje. Sofistikovaný mix hororu a psychothrilleru o traumatech z dětství a životě mezi duchy svých milovaných. Skvělé postavy, místy virtuózní režie, stokrát viděné strašidelné scény postavené tak, že působí neotřele. Seriál roku?

Marigold | Sobota, 3. listopadu 2018

Bohemian Rhapsody

Zvedni zadek a jdi si ho přesunout do toho nejlepšího kina, které si jen můžeš dovolit. Filmová Bohémská rapsódie je téměř stejně dokonalá jako ta hudební. Rozesmává, dojímá, provokuje, aby z vás na konci vyždímala duši tou nejvíc strhující show v dějinách rocku.

Hooya | Pátek, 2. listopadu 2018

WARREL DANE - Shadow Work

Téměř do roka a do dne od úmrtí je mezi námi posmrtná nahrávka ex-zpěváka SANCTUARY a NEVERMORE W.Danea. A docela by mě zajímalo, odkud se všechny ty hlasy preparovaly a jakým způsobem se rovnaly. Deska je to zvláštní (pocitově), špatná ale rozhodně ne.

Darkmoor | Čtvrtek, 1. listopadu 2018

INTO ETERNITY - Sirens

Nová nahrávka po 10 letech. Se zpěvačkou v sestavě, byť mi paradoxně pěvecká stránka přijde o dost slabší, než v minulosti. Jinak nás čeká komprese na bicích, tradiční míchanice a defacto hevík. Full metal agro, jak pravil náš redakční poeta. A má recht!

Darkmoor | Čtvrtek, 1. listopadu 2018