SHOUTBOX

AETHYRICK - Gnosis

Sympatická diplomová práce mladých Finů. Na pořadu dne je black metal mnoha tváří, jenž vkusně kombinuje atmosférické pasáže a do nekonečna se rozlévající někdy výpravné a někdy zase melancholické melodické plochy. Současně se ale nebojí ani ctít žánrové základy. Velmi poslouchatelná deska.

Reaper | včera

PEARL JAM - Dance Of The Clairvoyants

PEARL JAM ako osemdesiatkové disko?? Aj takto sa dá upriamiť pozornosť na marcovú novinku "Gigaton"! Zvlášť, keď prvá ochutnávka - po rokoch, keď boli albumy PEARL JAM len mdlou ozvenou koncertných výkonov - je skvelou skladbou s ozaj hitovým potenciálom.

Thorn | včera

VANANIDR - Damnation

Druhá vlna black metalu... With a melodic twist. Švédská banda vydává v krátkém sledu druhou desku, která skvěle navazuje na žánrové tradice, ale zároveň se jasně hlásí k současnosti precizní stavbou skladeb a pestrostí tempa. Udělejte si zimu!

Marigold | před 2 dny

CATTLE DECAPITATION - Death Atlas

Málokterá americká deathmetalová kapela použije na své desce češtinu. I díky tomu si zajistila přední místo v naší letošní Valhalle. Příště ubrat těch vokodérových pasáží. Už je toho moc. Jinak v pořádku.

Shnoff | před 3 dny

DAWN OF SOLACE - Waves

I vzývám všechny fanoušky AMORPHIS, SENTENCED a dalších finských kytarovek, nechť zbystří své detektory deprese, protože tohle album zase po čase dělá na scéně příjemné vlny. Skvělé riffy, výtečná atmosféra... škoda jen poněkud necharismatického vokálu.

Marigold | před 4 dny

SONS OF APOLLO - MMXX

Mám to stejné jako u prvotiny. Geniální hráčské výkony superskupiny (Portnoy, Sheehan, Sherinian, "Bublefoot" a rockový hlas srdcerváče Sota), člověk si užívá parádní jízdu, pěkné songy, ale najednou je za půlkou a napadne ho, kam se vytratila pozornost.

Darkmoor | před 5 dny

RAGE - Wings Of Rage

Peavy našel v M.Rodriguezovi šikovného parťáka a společně se snaží pokračovat ve větší přímočarosti a hitovosti. Což o to, snaha jistě chvályhodná, bohužel však máloco na novince přesvědčí bez výhrad. Melodický rybníček je totiž zase o kus vytěženější.

Darkmoor | před týdnem

SUNN O))) - Life Metal + Pyroclasts

Po poslechu dvojdesky mám neodbytný pocit, že tvorba SUNN O))) se v této formě vyčerpala jako "Týden s prezidentem" Jaromíra Soukupa. Blesk TV potvrdí.

Shnoff | před týdnem

APOCALYPTICA - Cell-0

Finové se vykašlali na hostující zpěváky a vrací se k instrumentálním skladbám za podpory bicí artilérie. Sice nic, co byste od nich už v různých obměnách neslyšeli dříve, ale poslech je to stále příjemný.

Darkmoor | před týdnem

DARKTHRONE - Old Star

I oblíbená dvojka se na konci loňského roku pochlapila. Ale ne moc. Ten jejich blackpunk už zní poněkud unaveně.

Shnoff | Sobota, 18. ledna 2020

ODIOUS MORTEM - Synesthesia

ODIOUS MORTEM se po dlouhých třinácti letech probírají ze spánku a pod visačkou „Synesthesia“ servírují svůj třetí řadový chod. Radost nám přinese Willowtip. Dle prvních ukázek to vypadá na překvapivě odlehčenou a hravou desku, tedy více lámání rytmů, ale i méně BDM.

Reaper | Úterý, 14. ledna 2020

DEATHSPELL OMEGA - The Furnaces of Palingenesia

Tajemní Francouzi vydali na sklonku minulého roku novou desku. Dalších informací netřeba.

Shnoff | Pondělí, 13. ledna 2020

PIRATES OF THE PUBS - Still On The Road

Druhé album českobudějovických pirátů překračuje jejich status tajného tipu na výborný domácí celtic/folk punk a kromě příjemně nostalgické vzpomínky na časy, kdy jeho autoři zřejmě ještě ani nebyli na světě, se na něm navíc také vůbec nezpívá o Budvaru.

Louis | Úterý, 31. prosince 2019

Lindemann - F&M: Frau Und Mann

Tillova sólovka a řadovka RAMMSTEIN v jednom roce? Ale proč ne? Chce to nenechat se odradit otravnými samohrajkovými aranžmá v první půlce a skočit k celkem zajímavé půlce druhé, kde si Till prostě rozpustile uvolněně hraje, fúzuje a popěvuje. Ajajaj!

Shnoff | Pondělí, 30. prosince 2019

PRETTY MAIDS - Undress Your Madness

Dánské legendy si pořád jedou svoji originální a jedinečnou hard rockovou jízdu. Novinka má možná o maličko víc vaty, než několik předchozích zápisů, každopádně hitovky obsahuje. Tak držme palce zpěvákovi Ronniemu Atkinsovi v boji se zákeřnou nemocí!

Darkmoor | Čtvrtek, 19. prosince 2019

ROB HALFORD - Celestial

Metal v adventním čase, to se rozhodně nevylučuje, o čemž ví své i jedinečný hlas JUDAS PRIEST. Máte-li chuť si znovu namixovat onu speciální příchuť posledních dní v roce s vánočními tradicionály a klasickým heavy metalem, jste tady správně.

Louis | Úterý, 17. prosince 2019

CASTAWAY - Before We Drown

Ještě než se utopí, vydali bratislavští bojovníci s větrnými mlýny třetí album, na kterém pospojovali powermetalový debut s progovou dvojkou a tenhle mix navíc doplnili slušnou esencí ze SAVATAGE. Zachováno bylo naštěstí i dost vlastního hudebního názoru.

Darkmoor | Pátek, 13. prosince 2019

HIDEOUS DIVINITY - Simulacrum

Na seminářích poststrukturalismu jsme neprobírali, co to znamená, když italská tech DM kapela odkazuje prvním trackem na Gillesa Deleuze. V rámci intenzivního doučování s albem "Simulacrum" teď vím, že Deleuze slyšeti rovná se špičkový masakr zažíti.

Marigold | Čtvrtek, 12. prosince 2019

RUNNING WILD - Crossing The Blades

Nové kapitánovo EP... myslím, že všichni už tak nějak víme, oč tady bude běžet, takže jasně platí: "Ber nebo nech být". Aneb zapomeňte na adrenalinovou dávku z dávného předka "Wild Animal" a počítejte opravdu se vším. Pirates, ye be warned!

Louis | Čtvrtek, 12. prosince 2019

BRATRSTVO LUNY & PETR ŠTĚPÁN - Luna nad Iglau

Spolupráce ústředního praotce české gotiky s jeho nejpilnějšími žáky a posluchači v jedné osobě nabízí zajímavé okamžiky, ať už máte původní tvorbu BRATRSTVA LUNY pečlivě naposlouchanou anebo je to pro vás jen pověstná "tabula rasa".

Louis | Úterý, 10. prosince 2019