SHOUTBOX

RAGE - Resurrection Day

Peavy se nechal vzkřísit dvěma kytaristy a vyšlo z toho, co navzdory jim nešlo neočekávat. Střední album RAGE bez větších ambicí, melodické, a někdy už asi také slyšené. Jo a vlastně ještě nejlepší letošní skladba RUNNING WILD "Traveling Through Time".

Louis | 2 hodiny

DEE SNIDER - Leave A Scar

Nestárnoucí zpěvák TWISTED SISTER to neúnavně a opakovaně zkouší sólově, ale na někdejší slávu to znovu stačit nebude. Jistě, pár kousků zní solidně ("All Or Nothing More" nebo "In For The Kill"), ale celkově je to zas v podstatě jen mlácení zašlé slámy.

Louis | 5 hodin

SUPREME CONCEPTION - Empires Of The Mind

Jsou po dvanácti letech zpět s druhým EP. Technicky precizní tvrdě death metalový nálet, který spojuje Martyho a Seppa z (ex) HEAVING EARTH aspiruje na nejlepší domácí nahrávku instrumentálně nadupaného death metalu.

RIP | před 4 dny

FLOATING POINTS, PHAROAH & LONDON SYMPHONY ORCHEST - Promises

Můj hudební Neurol posledních týdnů. Absolutní meditativní relax, při kterém se otevírají čakry a páteř se rovná v astrálu. Někde mezi ambientem, jazzem a božskou nirvánou.

RIP | před 5 dny

BOSSK – Migration

Kolomazí zasviněný post-metalový válec spřízněný s vydavatelstvím Deathwish má na aktuální desce zajímavé hosty jakými jsou Johannes Persson z CULT OF LUNA nebo Josh Mckeown z PALM READER. Ale, i kdyby tam Ti dva nebyli, je "Migration" jednou z nejlepších desek špinavého umolousaného metalu 2021.

RIP | před týdnem

AMENRA – De doorn

Belgický stroj na transcendentální postmetal uhnul. V názvu alba, v mechaničnosti, která pro něj byla vždy signifikantní i náladách, které dokázal zprostředkovat. Je to změna správným směrem. Co přijde dále? Eeckhout otočený při koncertech k publiku?

RIP | před týdnem

THEOS - Precognitive

Víkendový tip na zajímavou neznámou netradiční náladovku. Ve své podstatě one man projekt, za kterým stojí Richard Grenko, se vyžívá hlavně ve vodách progresivní epiky s fokusem na vytvoření atmosférických kompozic. Někde mezi instrumentálním progmetalem a postrockem.

RIP | před týdnem

DEAFHEAVEN - Infinite Granite

Tento únavný a nevýrazný "shoegazový" žánrový kotrmelec som zatiaľ vôbec nepochopil. Minulý album mi zostane v prehrávači zrejme ešte dlho, škoda.

Arrow | Sobota, 18. září 2021

MONO - Pilgrimage of the Soul

Druhá největší událost postrockové scény v roce 2021 je tu. Vedle vydání nového alba GODSPEED YOU! BLACK EMPEROR s novinkou přichází i Japonští MONO. Mám za sebou pět poslechů a s každým to jde nahoru.

RIP | Sobota, 18. září 2021

BETWEEN THE BURIED AND ME – Colors II

Recenze rozepsaná, ale furt na to nemám pevný názor. Zvyknout si na ty pekelné rejstříky u kláves bude ještě šichta. Proč mi to jen dělaj?

RIP | Čtvrtek, 16. září 2021

FLOWERS FOR WHORES – False Flag World

Událost roku na domácí metalcore scéně? Rozhodně. Trpké album s českými texty, které odsoudilo trosky české metalcorové scény do role přihlížejících statistů. Vyjde v žánru tento rok něco lepšího? Říkám ne.

RIP | Úterý, 14. září 2021

MORNING DWELL - The Power Will Go On

Pokud milujete milionkrát ohraný speed metal s pištivou vokální ozdobou, jste u Švédů na té správné adrese. Jinak vás čeká jen kopřivka, pláč a skřípění zubů, pokud byste se pokoušeli něco takového doposlouchat až do úplného konce.

Darkmoor | Pátek, 10. září 2021

ETERNAL VALLEY - Kingdom of Misery

Ne to není vítěz soutěže o nejvíc klišé název pro atmometal (nebo je?), ale v pořadí již sedmá řadová deska one-man projektu z Portlandu. V mixu éterického postrocku s uhánivou black metalovou rytmikou a skřehotákem jsem už dlouho neslyšel nic neplšího.

RIP | Úterý, 7. září 2021

ALEXIS MARSHALL – House of Lull. House of When

Sólovka zpěváka z DAUGHTERS. Důkaz, že jeho hlas prostě nestačí. Pokud je mu partnerem jen přehlídka jalových industriálních pazvuků, tak jeho repetitivní řvaní vyznívá do prázdna.

RIP | Úterý, 7. září 2021

IRON MAIDEN - Senjitsu

Je to velké. Velké a rozmanité třeba jako obraz "Pobití Sasíků pod Hrubou skálou" od Mikoláše Alše. Je proto nesmírně složité do toho proniknout, protože se musíte věnovat všem detailům zblízka, ale i celku z větší dálky. Takže recenze bude. Ale vydržte.

Louis | Pondělí, 6. září 2021

SLAŤ – Demo

Pro temný bažinatý stoner není lepší název. Upoutávka na to, že existuje pohrobek po kapele NIKANDER trpí jen zvukem ze zkušebny, který by zasloužil mnohem více plnosti a hlomoznosti. Ale držím palce do budoucna.

RIP | Pondělí, 6. září 2021

TITANIC - ON

Když se vám stane, že si po prvním poslechu libovolného nového alba musíte hnedle znovu pustit konkrétní skladbu, je to neomylné znamení, že je to kus s velkým "K". A přesně to se mi dnes stalo u osmé položky "Ahoj lidi" žhavé novinky brněnské legendy.

Louis | Pátek, 3. září 2021

GLORYHAMMER

Angus McFife se ocitl na dlažbě a po smršti fanouškovských reakcí se začíná prát špinavé kapelní prádlo, v případě basisty Jamese Cartwrighta možná i pěkně odporné. A nejvíc to odnese ten posluchač, který věřil v ryzost kapelního humoru... vážně smutné.

Louis | Čtvrtek, 2. září 2021

TACOMA NARROWS BRIDGE DISASTER – The World Inside

Zajímavá britská instrumentálka, která je rozkročena někde mezi postrock a metalovou progresi. Plejáda náležitě prokreslených a vypointovaných nápadů s nezbytnou atmosférickou výpravou.

RIP | Čtvrtek, 2. září 2021

TURNSTILE – Glow On

Baltimorská omladina svými koncerty bourá Ameriku. Ačkoliv nová, v pořadí třetí deska výrazně měkne a citelně se stahuje z hardcorových pozic, tak energie, kterou sálá, dokáže způsobit takovou divočinu, jenž nevykazují ani ty nejživelnější kapely na Obscene Extereme. Dejte si na YT nějaký živák.

RIP | Středa, 1. září 2021