SHOUTBOX

WARDRUNA - Kvivtravn

Deska, u jejíhož poslechu se mi v hlavě neděje nic. A to je kurva tak příjemný pocit... Nahrál Einar Selvik nejlepší album pod hlavičkou WARDRUNY? To ještě vyhodnocuju. Určitě ale jedno z nejpřístupnějších a nejlíbivějších. Uhrančivá cesta do duše severu!

Marigold | včera

ASPHYX - Necroceros

Tak snad nám ten rok odbrzdí tenhle obrněný transportér s nedostižnými skřípavými měchy Martina van Drunena za volantem. Co si budeme namlouvat. Nic nového pod sluncem, ale hnětá to náramně. Těžká vozba riffů a dunivých kopáků, krásné ozvěny BOLT THROWER.

Marigold | včera

ELLENDE - Triebe

Metalový rok 2021 zatím jede se zataženou ruční brzdou, takže člověk musí vzít zavděk i reedicí EPčka. Vídeňský post-BM band pije ze stejné otrávené studně jako nedostižní DER WEG EINER FREIHEIT a servíruje emotivní, skličující a agresivní materiál.

Marigold | včera

MECHINA - Siege

Směska death metalu s industriální elektronikou a samplovaným pseudo sympho zpěvem se v podání Američanů posunula oproti minulým albům ještě dál do vzdušné rozvláčnosti. Svůj podíl na tom má zřejmě i nový ženský vokál. Předchozí desky mě bavily více.

Noisy | včera

NEED - Norchestrion: A Song For The End

Řekové si hrnou dál svůj příjemný, leč nepříliš vzrušivý progresivní metal. Podobné nálady, podobná tempa. A vlastně se i dost opakují. Díky příjemnému hlasu Jona V. sice s poslechem není žádný problém, ale předchozí nahrávka tedy bavila o dost víc.

Darkmoor | před 3 dny

ÓLAFUR ARNALDS - A Sunrise Session with JFDR

Zimní slunovrat na Islandu, kratičká chvíle slunce zachycená v tónech klavíru a smyčců doplněná o tklivý hlas Jófríður Ákadóttir. Zasněné rozjímání melancholického minimalismu, moje mimožánrová srdcovka.

Noisy | před 4 dny

ICED EARTH

Hmm, Jon Schaffer je ve vazbě mimo jiné za násilné vniknutí do Kongresu a použití pepřového spreje na jeho policejní ochranku. Možná i to vysvětluje, proč už alba jeho životního dítka a mateřské skupiny v jednom stojí delší dobu za starou bačkoru.

Louis | před 5 dny

TŘI SESTRY - Sex drógy rokenról

"Karanténní" nahrávka branické legendy představuje pohodovou kolekci předělávek punkových a jiných klasik, jíž vévodí kouzelná "Já jsem Aleš" německých DIE TOTEN HOSEN a naopak schází možnost pustit si jí pěkně nahlas s přáteli u točeného pivečka.

Louis | před týdnem

LUPIN - první série - je i není o Arsènu Lupinovi

Moderní Sherlock přivedl původního hrdinu do současnosti. Francouzi vzali přistěhovalce, který si na Lupina jen hraje a na motivy jeho triků skládá svoje vlastní v honbě za pomstou. Jednohubka,co bez přemýšlení slupnete raz dva. Dalších 5 dílů snad brzy.

Darkmoor | před týdnem

ABIGOR - Totschläger (A Saintslayer's Songbook)

Doporučení umělcům je jasné: nevydávejte desky v prosinci! Tak se do naší prestižní Valhally nemusíte dostat, což s sebou nese výrazně negativní následek v rovině prodejnosti. Kubíci tuto chybu udělali. Jinak by se v anketě umístili. U MI hodně vysoko!

Shnoff | Středa, 13. ledna 2021

INTERLOPER - A Revenant Legacy

INTERLOPER jsem dosud bral jako současné pokračovatele CACOPHONY, neboť jejich instrumentální nahrávky jsou prostě fenomenální. Po podpisu u Nuclear Blast vydávají EP už se zpěvem, který jejich hudbu "zjednodušil". Tak snad to nebude na úkor kvality...

Darkmoor | Středa, 13. ledna 2021

CONCERTO MOON - Rain Fire

Jak asi mohou znít Japonci CONCERTO MOON, když si píší neoclassical metal? Pokud tipujete mix Y. Malmsteena a RAINBOW v poměru, jakého se drží třeba AT VANCE, tipujete správně. Plus disponují navíc hodně ukvičeným zpěvákem. Raději pojďme dál...

Darkmoor | Středa, 13. ledna 2021

PLANET SUN – Desert Dream

Deska, kterou jsem hodně točil kolem Vánoc. Uklidňující indie folk se špetkou psychedelie, který mě dokázal i v předvánočním všeobecném shonu vrátit do kolejí klidu. Navíc Švédsko viď. To není jen kvalitní death metal.

RIP | Sobota, 9. ledna 2021

SURMA - The Light Within

Debut mezinárodního symfo-metalového spolku, jemuž velí česká pěnice Viktorie, nezapře někdy velmi slyšitelný autorský rukopis Heriho Joensena (TÝR), nabídne díky tomu i pár pěkných melodií, ovšem žádnou zásadní díru do světa proto nejspíš neudělá.

Louis | Pátek, 8. ledna 2021

EXODUS TO INFINITY - Archetype Asylum

One man projekt Dannyho Mulligana přináší hned zkraje roku počin hodný čelních míst letošních výročních žebříčků. Stylová všehochuť zahraná a vyprodukovaná s obrovským nadhledem. Skoky mezi melodickými žánry, které fungují pro píseň. Velká paráda!

Darkmoor | Pátek, 8. ledna 2021

VIKINGOVÉ - druhá část šesté řady

Vikingové jsou u konce. A to nejen s dechem, ale seriál konečně dospěl k závěru, který si však ve své rozpačitosti v ničem nezadá s posledními několika sériemi. Pár známých postav, něco umírání. A teď spin-off, další seriály z prostředí a dojíme $ dál...

Darkmoor | Pátek, 8. ledna 2021

NULAJEDNANULANULA - Život je pomalá smrt

Poctivá staroškolská emařina model devadesátky. Trochu ohraná šablona, ale se srdíčkem na správným místě. Od atmo-postrockových pasáží přes emo-violence až k branám černokovu. Plus české texty. Tohle dycky potěší.

RIP | Čtvrtek, 7. ledna 2021

PANYCHIDA - Gabreta Aeterna

Nejnovější zářez z kuchyně plzeňských démonů zaujme solidní náloží melodického černého kovu stejně jako dokonalým, kompletním šumavským konceptem, jenž hodnotu alba jistí velmi suverénně. Žebříčky za rok 2020 se holt budou muset ještě přehodnocovat.

Louis | Středa, 6. ledna 2021

THIS WILL DESTROY YOU – Vespertine

Zhudebněný klid. Postrock/ambient, který jsem za poslední měsíce opravdu potřeboval. V poslední dny jediná hudba, u které si opravdu dokážu odpočinout a uvolnit se. Zenová zvuková magie.

RIP | Pondělí, 4. ledna 2021

Mr. BUNGLE - The Raging Wrath of the Easter Bunny Demo

Zapomeňme na všestranné úlety. Vytáhly se dema z 80. let. Z nostalgie? Ten thrash punk, nebo co to je, je slušně zahraný, ale "Anarchy Up Your Anus" už se nikomu neuděje. Leda tak Ripovi a Radical Cutovi. A unavený Lombardo ty rudimenty opravdu nemá.

Shnoff | Neděle, 3. ledna 2021