SHOUTBOX

VYCHOVÁNI VLKY (RAISED BY WOLVES)

Scifi, které se slušně rozjede... byť hned po prvním díle má člověk řadu otázek. Tak uvidíme, kam se to celé pohne. Start každopádně povedený...

Darkmoor | včera

VYCHOVÁNI VLKY (RAISED BY WOLVES)

Po dlouhé době sci-fi seriál s mnoha přesahy, ve kterém jsem v polovině, ale stále více mě zajímá, o čem to vlastně celé bude. Držím si palce, aby to nezabili v posledním díle jako DEVS.

RIP | před 4 dny

SIX FEET UNDER - Nightmares of the Decomposed

Nová deska floridských smrťáků by měla být kvalifikována jako urážka death metalu a kapela by za ni měla být postavena před žánrový tribunál. Některé skladby znějí jako první pokusy prváků z učňáku o to hrát tvrdou hudbu a to je ještě velmi mírný příměr.

RIP | před 5 dny

IAH - III

Postrocková náladovka z Argentiny, která je velmi silná v lehkých a vzdušných motivech. Jakmile se snaží přitvrdit, tak jde kvalita strmě dolů. Takových míst, tu je ale naštěstí poskromnu.

RIP | před 5 dny

QUAKE

Herní hymna roku 1996 je po 24 létech konečně na vinylu. Jeden z nejkultovnějších herních soundtracků složených NINE INCH NAILS se konečně přes právní sentinely Bethesdy prostřílel ven!

RIP | před týdnem

NEW|OLD - MAKE EVERYTHING OK

Nová kapela ze starých lidí, kterou bedlivě sleduji od jejího vzniku. Kytarovka. Emotivnost Johnnyho Cashe a lauf melodického hardcoru. Žižkovská špína protažená nashvillskými bary. Nikdo u nás podobnou žánrovku neudělal tak dobře.

RIP | před týdnem

BENEDICTION - Scriptures

Druhý singl "Stormcrow" je tak klasická staroanglická řezničina, až z ní uši přecházejí. Bude-li nové album naladěné ve stejném duchu (jakože to naznačuje i první singl "Rabid Carnality"), pak bude o soundtrack k nadcházejícímu podzimu jasně postaráno.

Louis | před týdnem

NAPALM DEATH - Throes of Joy in the Jaws of Defeatism

33 let plní grindcorový šuplík skvělými deskami, nyní přichází s jiným přístupem, otevřenější myslí a žánrovými kotrmelci. Na první poslech nejzajímavější a nejbarevnější deska NAPALM DEATH za poslední jeden a půl dekády.

RIP | před týdnem

AYREON - Talk Of The Town

Co nám aktuální EP říká o kondici Arjena v roce 2020? Upřímně, žádný zázrak to nebude, ani jedna ze 4 skladeb totiž naprosto ničím nepřekvapí a něčeho svěžejšího aby jeden pohledal (hezký středověký motivek v titulce budiž výjimkou). Tohle by nestačilo...

Darkmoor | Pátek, 18. září 2020

NAV - ARCIZLO

Domácí black metalová scéna bude mít v letošních žebříčcích mnoho horkých želízek v ohni. Jižní hvozdy do boje posílají trojici zakuklenců, jenž loni rozčeřili vody debutovou kazetou „Smrtci“ a dle prvních poslechů novinky si jsem jist, že půjde o jednoho z favoritů turnaje.

RIP | Středa, 16. září 2020

ULVER - Flowers of Evil

Synthpopová podoba by ULVER nadále svědčila, pokud by nabídli více tenze. Je to jako celek moc hodné, uhlazené, uspávající. Nejde se do toho ponořit jak Brutův nůž do Caesara. Garm je bůh, melodie jímavé, aranže jalové. Spíše zklamání. I pop má mít koule.

Shnoff | Pondělí, 14. září 2020

IHSAHN - Pharos

Na aktuální IHSAHNovo EP je třeba pohlížet optikou sladkého hitíku "Manhattan Skyline" (s hostujícím Solbergem u mikrofonu), který předcházel. Zbytek sice nemíří tolik na první signální, každopádně 5 písní jasně cílí na příznivce čistě zpívajícího mistra.

Darkmoor | Pátek, 11. září 2020

METALLICA - S&M 2

Nevstoupíš dvakrát do téže řeky, řekla si METALLICA a vydala znovu hrátky se symfonickým doprovodem. Pravda playlist byl do značné míry obměněn (klasiky samozřejmě zůstaly), ovšem dojem je tentýž. Svého kupce a fanouška si však pokračování určitě najde.

Darkmoor | Čtvrtek, 10. září 2020

DUNA

Tak o nejočekávanějším sci-fi 2020 mám po včerejším traileru jasno. Doufejme, že bude i úměrná stopáž a věci si dají na čas. Předloha si to zaslouží. Vizuál a casting bere dech a Villeneuve žánru rozumí. Hlavně to neposrat.

RIP | Čtvrtek, 10. září 2020

NEAL MORSE - Sola Gratia

Celý NEAL jak ho známe už roky. Překvapí možná skladbou "Building A Wall", kde zní jako BON JOVI, jinak předkládá svoje tradiční kousky s opěvováním božské božskosti. Pokud vám to nevadí, není důvod, proč nedat aktuálnímu kázání šanci.

Darkmoor | Středa, 9. září 2020

CRACK CLOUD - Pain Olympics

Deska co mě irituje svoji drzostí. Sbírka canadských mladých uřvaných fakanů, kteří perverzně ohýbají post-punk a krautrock. A určitě taky berou drogy! A mě se nedaří to přestat poslouchat!

RIP | Úterý, 8. září 2020

SPIRIT POSSESSION - Spirit Possession

Portlandská dvojka pekelníků se dokázala atmosférou, zvukem i hudebními nápady přiblížit skandinávským devadesátkám. Dřevní retro černého kovu, které je poklonám všem velkým jménům žánru.

RIP | Pondělí, 7. září 2020

NAPALM DEATH - Throes of Joy in the Jaws of Defeatism

Čeká nás už za jedenáct dní zřejmě překvapivá deska. Před třemi dny zveřejněný klip „A Bellyful of Salt and Spleen“ se nese v industriálním pochodovém tempu a vůbec nezní jako NAPALM DEATH, ačkoliv intenzita a násilnost králů grindcore si stále nese.

RIP | Pondělí, 7. září 2020

OCEANS OF SLUMBER - Oceans of Slumber

Inu, po skvělém singlu jsem od vycházejících hvězd žánru kráska a zvíře čekal lásku na první poslech, ale popravdě je to zatím spíš zápas. Jo, pořád jsou netuctové a Cammie zpívá famózně, ale album se trochu rozpadá pod rukama v množství temp a nálad.

Marigold | Pátek, 4. září 2020

PANZERFAUST - Suns of Perdition: Chapter II

Skupino A k zemi! Kanada právě detonovala svou první atomovku. Pro všechny, kterým vadí, že polská Mlha je dohněda, přichází více než důstojný dodavatel beznaděje a nihilismu. Natlakovaný kotel BM, doomu a melodiky by neměl minout ani fandy BEHEMOTH.

Marigold | Čtvrtek, 3. září 2020