NOVINKY

A NEW CHAPTER

Děčínští A New Chapter letos slaví 10 let na scéně a při té příležitosti si rozhodli nadělit nové, v pořadí už šesté album, vycházející pod názvem "Dopad". Nová deska vznikla opět pod zvukařskou a koproducentskou taktovkou Zdeňka Šikýře a jeho hostivařského studia, kde EP letos v květnu vznikalo. Jedná se o první nahrávku s novým bubeníkem Vítem Michnou, který se kromě bicích na albu výrazně podílel i autorsky.

Novinku do světa posílá videoklip ke skladbě Samorost, která celou desku otvírá. Za kamerou stál Rosťa Málek (videoklipy např. pro Sabinu Křovákovou, Jakuba Děkana nebo Tomáše Kluse) a točilo se v ústeckém alternativním prostoru Exil. Text, potažmo i videoklip se zabývá otázkou odlišností často odsuzovaných většinovou společností. V klipu je vyobrazeno hned několik "samorostů" a je v něm jasně deklarováno, že nejít s proudem je ta kapele sympatičtější cesta.

Šestiskladbové EP "Dopad" je k poslechu na kapelním YouTube kanále (link) a na veškerých streamovacích platformách v čele se Spotify nebo Apple Music.

Křest alba, spojený s velkou oslavou deseti let kapely, byl plánován na 9. 10. 2020 v děčínském klubu Beseda za účasti spřátelených kapel Destroyself a Remedy, ale vzhledem k současné situaci je momentálně ve hvězdách, zda bude moci skutečně proběhnout.

 

Videoklip "Samorost":
https://www.youtube.com/watch?v=zEs7JPU0oLo&list=PL0P8FTDsGVgNrjD8r3YpPwekayONIVuoK

Album "Dopad":
https://open.spotify.com/album/4Y1XKscdPt3vQfYSsbuJbn

https://www.youtube.com/playlist?list=PL0P8FTDsGVgNrjD8r3YpPwekayONIVuoK


Facebook: www.facebook.com/anewchapterband

YouTube: www.youtube.com/anewchapterTV

Bandzone: www.bandzone.cz/anewchapter

Instagram: www.instagram.com/anewchapterband

 

RIP

Zveřejněno: Středa, 30. září 2020