NOVINKY

PELICAN v ČR

Byla to dlouhá a složitá cesta pro americkou kapelu Pelican. Co začalo syrovým sludgem v DIY klubech Chicaga, dnes pokračuje jako dědictví jedné ze stálic undergroundového rocku. Jako jedni z vůdců mezinárodní postrockové scény, působící po boku kapel jako Russian Circles nebo Isis, míchají Pelican dramatickou melodičnost a metalovou údernost.

Nahrávání jejich šestého alba Nighttime Stories, které vyšlo 7. června na prestižním labelu Southern Lord Recordings, bylo poznamenané sérií životních uvědomění, osobních tragédií i záblesků optimismu. Výsledkem je dost možná nejpřesvědčivější deska jejich kariéry nahraná se studiovou pomocí Sanforda Parkera (Minsk, Wrekmeister Harmonies).

Pelican vždy excelovali balancováním na hraně rozmanitých zákoutí metalového undergroundu a jemnějších zvuků indie komunity středozápadu. Kontrast těchto dvou je činil a činí jedněmi z nejzajímavějších podobných uskupení nejen z desky, ale hlavně naživo, kdy čtveřice dokáže vystavět impozantní hlukové stěny stejně jako vrhnout posluchače do introspektivních nálad.

Jejich poslední český koncert v divadle NoD v roce 2016 sklidil nadšené ohlasy a není důvod se domnívat, že tomu bude jinak v úterý 8. října v pražském klubu Futurum Music Bar. Tam vystoupí ve společnosti belgických shoegazerů SLOW CRUSH nedávano oceňenými magazínem Kerrang jako jedna z nejlepších živých kapel současnosti.


www.pelicansong.com

www.heartnoize.cz

 

 

RIP

Zveřejněno: Pátek, 4. října 2019

Poslední novinky související s PELICAN v ČR

PELICAN v ČR - 11.5. v Praze Roxy/NoDu Post-metalové legendy PELICAN se po osmi letech vrací zpět do Prahy. ... [6.1.2016]
PELICAN v ČR - PELICAN se opět objeví v České republice, tentokrát s HIGH ON FIRE. Kapely vystoupí 24. ... [1.10.2007]


Vyhledat PELICAN v ČR na webu Metalopolis