NOVINKY

AUTHOR & PUNISHER dnes Košiciach

Umenia & veda a Chelsea Wolfe pre náročných?
Author & Punisher a Lingua Ignota vystúpia Košiciach!

18.apríl, Košice - Z prestížneho holandského festivalu Roadburnu mieria do Košíc dva one man / woman experimentálne projekty. 25. apríla vystúpi v Tabačke strojný inžinier Tristan Shone známy ako Author & Punisher a “krehká” Kristin Hayter ako Lingua Ignota.

Úsvit nového mechanického veku

Author & Punisher (USA) je projekt, za ktorým stojí strojný inžinier Tristan Shone. Vo svojej tvorbe spojil umelecké záujmy a vedecké skúsenosti na zostrojenie si vlastných nástrojov, ktoré dávajú slovu “priemyselné” nový význam. Prístup k živému hraniu ako aj tvorba “one man” projektu zo San Diega rozhodne stojí za to. Žánrovo sa pohybuje vo vodách industrialu.

Miestami má bližšie k death-industriálnym polohám, občas k doom metal alebo ambientnejším polohám či melodickým rockovým vlnám. Pre svoje koncerty si zostrojil špeciálny nástroj s prezývkou “Peklo stroj”. Tristanove albumy vydáva prestížny label Relapse Records

Chelsea Wolfe pre náročných?

Tvorba Lingua Ignota (USA) je zámerne umiestnená na špecifických križovatkách, ktoré obsahujú prvky elektroniky, industrialu, miestami metalu popri barokovom minimalizme a folku. Niektoré média prirovnávajú sólo projekt umelkyne Kristin Hayter ku Diamande Galas (najmä spevom). V diskusiách sa čoraz častejšie objavujú aj označenia ako “Chelsea Wolfe pre náročných”.

Jej živé vystúpenia nie sú netradičné. Preferuje kontakt s publikom a tak je väčšina jej vystúpení práve medzi návštevníkmi koncertu. Za sebou má štúdium na The School of the Art Institute of Chicago a turné s kapelami ako Amenra, The Soft Moon alebo Daughters. Na tohtoročnom festivale Roadburn v Holandsku doslova zažiarila.

Koncert sa uskutoční 25. apríla o 20:30 h. v košickej Tabačke. Lístky v hodnote 8E si môžete zakúpiť na www.tabacka.sk


FB event: https://bit.ly/2DlAP5v

www.tabacka.sk

www.tristanshone.com/

www.linguaignota.bandcamp.com

RIP

Zveřejněno: Čtvrtek, 25. dubna 2019