INFOCENTRUM

Goath, The Negative Bias, Ain, 0N0, 27.10. 2018, Fuga, Bratislava

Goath (Death/Black - De)

https://goath.bandcamp.com/album/ii-opposition
https://www.facebook.com/Goath666/


The Negative Bias (Ambient Black Metal - At)
https://thenegativebias.bandcamp.com/album/the-temple-of-cruel-empathy
https://www.facebook.com/thenegativebias/


AIN (Black Metal - Sk)
https://www.youtube.com/watch?v=f4SPKCQ6hqk&feature=youtu.be
https://www.facebook.com/AinOfficialSK/


0N0 (Special electroacoustic set - Sk)
https://ono0110.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/0n0band/

After party: 

Kabal (Industrial/Techno/Darkness - Sk)

Event: https://www.facebook.com/events/596740354052153/

Večer otvorí lokálna podivnosť 0N0 s netradičným elektro-akustickým setom, prichystaným špeciálne pre túto príležitosť a nie nepodobným výplodom paralelnej, experimentálno-improvizačnej formácie 0. Pôjde o kratšie, avšak o to intenzívnejšie vystúpenie.


Druhá v poradí sa predstaví pomerne čerstvá novinka na slovenskej scéne, nitrianske kvarteto Ain, ktoré si podľa dostupných informácií kladie ambiciózny cieľ - návrat k autentickému black metalu. Audiovizuálne záznamy svedčia o surovej produkcii v stredne rýchlom tempe.

Podľa harmonogramu bude nasledovať nekompromisná temnota, The Negative Bias z neďalekej Viedne, ktorá sa pohybuje v zaujímavých polohách s atmosférickými, až ambientnými pasážami. Jedná sa opäť o relatívne nový projekt s jedným LP a splitkom, v ktorom sa postretávali osoby z rôznych kútov rakúskej scény.

O grandiózne vyvrcholenie sa postará do tretice novšie meno - bavorskí Goath. Dva dlhohrajúce albumy na Ván Records by mali byť medzi iným dôkazom, že tu nepôjde o žiadnu polovičatú záležitosť, ale o nekompromisný náklad, v ktorom sa spája black so surovým death metalom. Táto kapela určite obzvlášť poteší milovníkov tradičného špinavého zvuku.

O zábavu po koncertoch sa postará nechvalne známa postavička bratislavského UG-čka a veľký milovník žánru, ktorému bude večer zasvätený. Kabal prisľúbil adekvátne temnú selekciu elektronickej hudby, na ktorú sa bude možno dať aj pohybovať.