A PERFECT CIRCLE - Mer de noms

A PERFECT CIRCLE - Mer de noms

A PERFECT CIRCLE - Mer de noms

A PERFECT CIRCLE - Mer de noms

Výber surovín na túto gurmánsku pochúťku nie je najľahší a musí byť rovnako precízny ako aj proces prípravy. Ako hlavné suroviny potrebujeme: dva diely gothic rocku, dva diely avantgardy, jeden diel post – grunge, 1 dielu doomu; ako korenie použijeme hrsť TOOL – u a pár gramov RADIOHEAD, SKUNK ANANSIE prípadne ak nemáme môžeme nahradiť TYPE O NEGATIVE. Všetky suroviny premiešame a necháme zopár mesiacov odležať. Výsledný depresívno-melancholický pokrm podávame s prílohou osobitej lyriky v dvanástich chodoch. Priemerná dĺžka jedného chodu nesmie presahovať kvôli stráviteľnosti 4,5 minúty.

Páni kuchári, menovite Billy Howerdal (skladateľ, gitarista, producent, gitarový technik TOOL) a Maynard James Keenan (TOOL, lyrika a spev), tvorcovia snových melódií nás počas konzumácie pozývajú na výpravu do sveta nespútaných emócií. Lyrika plná osobitosti a sociálno – politických myšlienok s témami sexuality a viery je prednesená vokálom prechádzajúcim z jemného polospevu do drajvových pasáží. Absencia gitarových sól v pravom zmysle slova je vkusne nahrádzaná podmanivými melodickými vyhrávkami.
Vplyv tvorby domovskej formácie hlavných protagonistov TOOL v sounde A PERFECT CIRCLE sa až na singel „Judith“ prejavuje v minimálnej miere. Štýlovo je „Mer de noms“ expresívnejší a farbistejší, hudobný záber je omnoho širší a podmanivejší. Akusticko – orchestrálne pasáže sa snúbia so sekavými gitarovými rifmi, pomalé pasáže s ešte pomalšími.
Nemalým prínosom k výslednému soundu, ktorý je veľmi tvrdý, čistý a čitateľný prispel aj ďalší z dielotvorcov, štúdiový hrdina za bicími nástrojmi Josh Freese. Napriek stopercentnému digitálnemu nahrávaniu nástrojov (gitary priamo do PC) znie nahrávka vo finále prirodzene a neumelo.

Ak chcete zakúsiť ten pravý soundtrack k samovražde je A PERFECT CIRCLE to pravé sústo.
Jedno z mála jedál, ktorého sa častým konzumom neprejete práve naopak s častejším opakovaním chutí viac a viac.

 10

Jeremy

Hodnocení

Autor
7 / 10
Redakce
-
Čtenáři
8,7 / 10

Další informace

Produkce: Billy Howerdel

www.aperfectcircle.com

Sestava

Skladby

 1. The Hollow
 2. Magdalena
 3. Rose
 4. Judith
 5. Orestes
 6. 3 Libras
 7. Sleeping Beauty
 8. Thomas
 9. Renholder
 10. Thinking of You
 11. Brena
 12. Over