VENOM 2: CARNAGE PŘICHÁZÍ - Béčko na páteční večer

VENOM 2: CARNAGE PŘICHÁZÍ - Béčko na páteční večer

VENOM 2: CARNAGE PŘICHÁZÍ - Béčko na páteční večer

VENOM 2: CARNAGE PŘICHÁZÍ - Béčko na páteční večer

Základní otázku si můžeme zodpovědět hned na začátku. Je v tomto případě lepší dvojka než jednička? Odpověď je „ano, je“. A je tomu hlavně proto, že jednička nastavila laťku velmi nízko. A možná je to i tím, že jsem měl náročný týden a zajít do kina na pravověrné komiksové béčko, které si na nic nehraje a mimozemšťani tam odkusují hlavy civilistům, byl super relax. Moment, tohle se tam opravdu děje? Ano, ale vzhledem k tomu, že přístupnost je PG13, není to vidět. Film vlastně tuto hranici testuje ze všech možných úhlů, ale nikdy ji nepřekročí. A nutno podotknout, že to neslouží filmu ke cti, protože trochu víc krve, mozkomíšního moku a vyhřezlých střev ve filmu, kde si přes hubu dávají dva nejbrutálnější padouši Marvel světa, by celku pomohlo.

 VENOM 2: CARNAGE PŘICHÁZÍ

Máme tady dvojku ne úplně úspěšné jedničky. Co se tedy změnilo? Humor? Ne humor, je stejně pitomý jako dřív. Devadesát procent kinosálu tvořila omladina od třinácti do patnácti let a ani oni se nesmáli. Vzpomínám si, že na Venomovi jedničce bylo publikum o něco starší a smálo se. Humor tu tedy lepší není. Takže co tu je dál. Grafika? Ta ano. Jednička byla velmi tmavá a samotný Venom velmi kostrbatý. V tom se tvůrci polepšili. Ne o moc. To samé lze říci o akčních scénách, které jsou o ždibec přehlednější.

VENOM 2: CARNAGE PŘICHÁZÍ

Příběh je předvídatelný, ale filmu to vůbec nevadí. Víte přesně co se musí stát, nevíte jen jak se to stane. Film celkem solidně ubíhá. Ústřední trojka herců Tom Hardy, Michelle Williams a Woody Harrelson by byla určitě skvělá, kdyby bylo co hrát. Právě Harrelsona se sluší vytáhnout, protože i díky němu si budu z druhého Venoma pamatovat záporáka. Moc prostoru nemá, ale jím zahraný Cletus Kasady má potřebnou dávku charisma, kterou rozhodně táhne film mnohem lépe, než Riz Ahmed v jedničce. Ostatně, tomu odpovídá i to, že když jsem vcházel do multiplexu, snažil jsem si zrekapitulovat příběh Venoma jedničky a dost dlouho mi trvalo vzpomenout si, proti komu tam Venom vlastně bojoval.

VENOM 2: CARNAGE PŘICHÁZÍ

Představitel Gluma Andy Serkis je pod filmem podepsán jako režisér. Zkušený herec, méně zkušený režisér. Ačkoliv herecké obsazení je super, tak všemi okolnostmi je druhý díl Venoma odsouzen k tomu být pravověrným béčkem. Není to zbytečně dlouhé a díky tomu to celkem šlape, má to blbý humor, ucházející akční sekvence. Pár reflexí z prvního dílu se tu taky najde. Ještě něco? Jo, pro budoucnost Marvelu je tu hodně důležitá potitulková scéna. Víc ani muk. Průměr.

VENOM 2: CARNAGE PŘICHÁZÍ

 Přidejte svůj názor

RIP
RIP

Verdikt

Ačkoliv herecké obsazení je super, tak všemi okolnostmi je druhý díl Venoma odsouzen k tomu být pravověrným béčkem. Není to zbytečně dlouhé a díky tomu to celkem šlape, má to blbý humor, ucházející akční sekvence. Pár reflexí z prvního dílu se tu taky najde. O fous lepší než jednička.

Hodnocení

Autor
5 / 10
Redakce
-
Čtenáři
3,2 / 10

Další informace

USA, 2021, 97 min
Režie: Andy Serkis
Scénář: Kelly Marcel
Kamera: Robert Richardson
Hudba: Marco Beltrami
Hrají: Tom Hardy, Michelle Williams, Woody Harrelson, Naomie Harris, Stephen Graham, Reid Scott, Sean Delaney, Laurence Spellman, Etienne Vick, Amber Sienna, Peggy Lu, William W. Barbour, Andrew Koponen (méně)
Produkce: Avi Arad, Amy Pascal, Matthew Tolmach, Kelly Marcel
Střih: Maryann Brandon
Scénografie: Oliver Scholl
Kostýmy: Joanna Eatwell