BAPTISTS - Beacon Of Faith

BAPTISTS - Beacon Of Faith

BAPTISTS - Beacon Of Faith

BAPTISTS - Beacon Of Faith

Kanada. Southern Lord. Kurt Ballou. I kdybyste neznali jméno BAPTISTS, tak je celkem zřejmé, co očekávat. Radikální hardcoreový nálet, který nedělá kompromisy. Neuhýbá. „Beacon Of Faith“ už poslouchám dobrých pár měsíců, ale v tom, jak mě vždy napíchne na vidle, nemá konkurenci. Už dlouho se mi stýskalo po kapele, která mi zalepí díru, jež vznikla před více než dvěma lety, když to zabalili TRAP THEM. Novému albu BAPTISTS se to téměř povedlo.

Aktuální nahrávka jde v těch nejlepších šlépějích kapel, co míchají hardcore a metal nejextrémnějších poloh. Dokáží hrát rychle, zběsile, technicky a do toho si uchovávají hardcore-punkovou energii. Zvuk od Mistra Kurta tomu samozřejmě dodává pořádné koule a znát je i to, že kapela s ním nespolupracuje poprvé. Tady je to sázka na jistotu. To se ostatně dá říci o celé desce. 

Novinkou je snad jen občasné provzdušnění jinak neurvalé rychlosti, ve kterém vás album zasypává splašenými riffy. Tady bych možná hledal vliv bubeníka Nicka Yacyshyna, který působí také například v plíživém zlu zvaném SUMAC.

BAPTISTS

Jestliže se po prvním albu BAPTISTS stále předhazoval vliv CONVERGE, tak na jejich třetí řadovce, která si od posledního alba „Bloodmines“ udržuje odstup čtyř let, je nutné přiznat, že jde o precizně vysoustružený materiál, který stojí na vlastních nohách. Na soutoku hardcore – metal – crust nevzniklo za posledních pár měsíců moc lepších desek. 

 Přidejte svůj názor

RIP
RIP

Verdikt

Jedno z nejlepších extrémně metal/hardcoreových alb za poslední měsíce. Pro fanoušky TRAP THEM a CULT LEADER povinnost.

Hodnocení

Autor
8,5 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 38:18

baptistssl.bandcamp.com

Sestava

Skladby

 1. Worse Than Hate
 2. Absolved Of Life / Spent Cells
 3. Beacon Of Faith
 4. Gift Taker
 5. Capsule
 6. Outbreeding
 7. Vicarious Trauma
 8. Victim Service
 9. Indigo Child
 10. Eulogy Template
 11. Bevel Down
 12. Carbide
 13. Nostrovia

Diskografie

Beacon Of Faith (2018)
Bushcraft (2013)
Good Parenting (2011)