DECULTIVATE - Demo

DECULTIVATE - Demo

DECULTIVATE - Demo

DECULTIVATE - Demo

Dneska tu po dlouhé době napíšeme článek na zkušebnové demo a to, jak víte, moc často neděláme. DECULTIVATE hrají něco mezi chaotickým hardcore a hodně zběsilým hardcorepunkem, který občas koketuje s až crustovými nebo grindovými polohami. Má to hodně neučesaný a špinavý, chce se mi dokonce říci vrcholně nekultivovaný, zvuk a právě u tohoto žánru je mi to jedno. Zvuková špína k tomu tak docela patří. Před nedávnem jsem viděl jejich první koncert a musím konstatovat, že tak nadšený z nějaké nové domácí kapely jsem už dlouho nebyl.

Stejně jako živě, i tady jsou hodně výrazné bicí a lehce udupané kytary, což tak trochu vychází i z toho, že Majo za bicími (současně také FLOWERS FOR WHORES) je bubeník, který si to nechce dělat jednoduché a zuřivost, se kterou s bicími nakládá, je naprosto signifikantní. DECULTIVATE jsou tak hodně o jeho instrumentálních schopnostech tvořit rytmický chaos, který i ve své zběsilosti nepostrádá punkový lauf, ženoucí nahrávku dopředu. Jakmile se zvolní a odpadne tlak bicích, jako ve skladbě „Hymna stromů“, přestává to s tímto zvukem a bez basy fungovat. Jedna osamocená kytara tu nedokáže vytvořit potřebnou bažinu, kterou by tato skladba potřebovala k tomu, aby vás pohřbila masivním zvukem.

Texty tradičně sociálně kritické, až fatalistickou formou namířené proti lidskému pokolení. Trochu zamrzí stejnost vokálu a to, jak hrubě je naskládán do instrumentálního základu. To jsou však jen malé drobky nespokojenosti u kapely, která je jednou z mála mladých nadějí domácí hardcoreové scény.

 Přidejte svůj názor

RIP
RIP

Hodnocení

Autor
-
Redakce
-

Další informace

Diskografie

Milovat (2018)
Demo (2017)