CATTLE DECAPITATION - The Anthropocene Extinction

CATTLE DECAPITATION - The Anthropocene Extinction

CATTLE DECAPITATION - The Anthropocene Extinction

CATTLE DECAPITATION - The Anthropocene Extinction

Počas nahrávania vokálov na tomto albume neboli použité absolútne žiadne efekty. Takto stručne oznamuje Travis Ryan šokujúcu informáciu svojim poslucháčom na obale už takmer štrnásťročnej nahrávky „To Serve Man“. V booklete novinky CATTLE DECAPITATION z leta minulého roku sa už spomínajú stopercentne organické spevy s trvalou udržateľnosťou, čisto prírodné ingredience, bez použitia prezervantov, aditív a hormónov.

Hudba vegánskych extrémistov a ekologických aktivistov sa vyvíja rovnako ako ich zmysel pre humor. Je fantastické sledovať, kam sa v priebehu rokov táto kapela posunula, ako sa z nekompromisnej brutal-deathovej mlátičky títo páni vypracovali na veľké meno súčasnej extrémnej gitarovej muziky.

CATTLE DECAPITATION


Ak by som mal z bohatej minuloročnej úrody vybrať jednu jedinú nahrávku z death-grindovej zásuvky, bez váhania siahnem po tomto monolite neľudskosti machrov zo San Diega. S tým, že k death-grindovej dokonalosti treba určite pridať aj blackmetalové ostrie a miestami až thrashmetalový groove. Inými slovami, sonické násilie predvádzané na tomto nosiči je vskutku komplexná záležitosť.

Neverím, že Ryanovci nemajú radi ANAAL NATHRAKH. Tieto dve bezbožné telesá sa dokonalým spôsobom stretávajú v tom svojom mizantropicko-nihilistickom pohľade na svet celkovo a umenie zvlášť, vplyvy Britov sú v tvorbe CATTLE DECAPITATION naozaj badateľné. Tie prechody z devastujúcej, ultrarýchlej víchrice do chytľavých refrénov s Travisovým chorobne melodickým vokálom sú skutočnou pastvou pre zhýralé uši.

CATTLE DECAPITATION robia pesničky, nie skladby ako stovky ich kolegov z brutal-deathovej scény. Ich songy sú fantasticky vystavané, ani na sekundu nestrácajú nič zo svojej povestnej agresivity, zloby a neústupčivej, ničivej energie. Každým albumom sa posúvajú ďalej, brúsia svoj štýl do absolútnej dokonalosti a „The Anthropocene Extinction“ s pôsobivým obalom od kultového Wesa Benscotera je doterajším vrcholom ich snaženia. A dobrou správou je skutočnosť, že im to celé funguje aj naživo.

Vo viedenskom klube Viper Room prednedávnom s veľkým prehľadom otvárali pred slovutnými SUFFOCATION. Ako dobre namazaný vražedný stroj predviedli najmä skladby z nového a predchádzajúceho albumu a žiadne výhrady veru nemôžem mať ani k Travisovmu vokálnemu majstrovstvu v priebehu koncertu. Len nechápem, k čomu potreboval druhý, dosť nešťastne prehallovaný mikrofón, keď čisté spevy fantasticky zvládal aj s tým jedným, do ktorého growloval a screamoval. Frontman CATTLE DECAPITATION je čistý démon.

Nenechajte si ich ujsť naživo – v tomto roku ešte budeme mať niekoľko príležitostí, či už festivalových (Brutal Assalt, Gothoom), alebo klubových (Viedeň, 25. júla).

 1

Rudi

Verdikt

CATTLE DECAPITATION robia pesničky, nie skladby ako stovky ich kolegov z brutal-deathovej scény. Ich songy sú fantasticky vystavané, ani na sekundu nestrácajú nič zo svojej povestnej agresivity, zloby a neústupčivej, ničivej energie.

Hodnocení

Autor
9 / 10
Redakce
8,5 / 10
Čtenáři
9,3 / 10

Další informace

Stopáž: 46:14

Produkce: Dave Otero
Studio: Flatline Audio, Westminster, CO, USA

www.cattledecapitation.com

Sestava

Skladby

 1. Manufactured Extinct
 2. The Prophets Of Loss
 3. Plagueborn
 4. Clandestine Ways (Krokodil Rot)
 5. Circo Inhumanitas
 6. The Burden Of Seven Billion
 7. Mammals In Babylon
 8. Mutual Assured Destruction
 9. Not Suitable For Life
 10. Apex Blasphemy
 11. Ave Exitium
 12. Pacific Grim

Diskografie

The Anthropocene Extinction (2015)
Monolith Of Inhumanity (2012)
The Harvest Floor (2009)
Karma. Bloody. Karma (2006)
Humanure (2004)
To Serve Man (2002)
Homovore (2000)
Human Jerky (1999)

Jiné pohledy

Shnoff
8,5 / 10

Svůj hudební projev už mají kluci vybroušený. Jde jen o to, jak se jim to podaří na CD poskládat. Prakticky stejně jako posledně. Stejně pěkně. Co? ... [21. března 2016]