HE IS LEGEND - Heavy Fruit

HE IS LEGEND - Heavy Fruit

HE IS LEGEND - Heavy Fruit

HE IS LEGEND - Heavy Fruit

Toto album se dá popsat celkem jednoduše. HE IS LEGEND ze Severní Karolíny vyměkli. Pokud ještě před pár lety v roce 2006 na albu „Suck Out The Poison“ zněli jako upocenější verze EVERY TIME I DIE, tak nyní se vrátili ke kořenům, které v tomto případě tvoří jižanský rock. Jakoby si rozvzpomněli na to, co jim v kolébkách pouštěli jejich tátové. Změna to ale vůbec není k zahození. Nové album je napěchované písničkovým rock’n’rollem, který je řádně šmrncnutý jižanským feelingem.

„Heavy Fruit“ je vlastně první album nahrané po krátké odmlce a existenční nejistotě, kterou si kapela prožila zhruba před pěti lety. Evoluční změna v tvorbě je velmi podstatná, ale i na této umírněnější tváři kapely najdeme hroty, které odkazují k tomu, že kluci mají dřevorubeckou i metalcoreovou minulost.

Agresivitu a řvaní na aktuální fošně nahradila touha dělat na základě hrubých rockových riffů silné melodické skladby za přispění celkem široké palety dalších žánrů. Někdejší post-hardcoreové výstřelky tu najdeme jen v náznacích a mnohem silnější je příklon například k sedmdesátkové psychedelii. Dokonce se musím přiznat, že právě ty nejměkčí skladby mě na současné desce baví mnohem více, než tupější obroublé rubanice typu „ABRACADABRA“. Dá se bez debat potvrdit, že HE IS LEGEND se po comebacku vydali zcela novým směrem, který jim navíc sluší více, než ten metalcoreový.

 Přidejte svůj názor

RIP
RIP

Hodnocení

Autor
7 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 55:42

heislegend.com

Diskografie

Heavy Fruit (2014)
It Hates You (2009)
Suck Out The Poison (2006)
I Am Hollywood (2004)