DESTRAGE - Are You Kidding Me? No.

DESTRAGE - Are You Kidding Me? No.

DESTRAGE - Are You Kidding Me? No.

DESTRAGE - Are You Kidding Me? No.

Banda mladých taliánských bouřliváků v těchto dnech objíždí Evropu po boku slovutných PROTEST THE HERO a musím konstatovat, že ruka, která losovala support pro toto turné, byla v případě DESTORGE více než šťastná. Je toho mnoho, co mi na mladících z Milána připomíná počátky Kanaďanů zhruba před deseti lety, ať už je to podobný poměr žánrů, který tvoří základ jejich hudby, nebo tolik typická ztřeštěnost a hravost. Když jsem někdy na počátku roku 2011 zaregistroval druhou desku DESTRAGE a hlavně pak výtečný klip ke skladbě „´ height="225" src="//www.youtube.com/embed/iNb2syT6DzM" frameborder="0" allowfullscreen="">Jade´s Place“, téměř ihned mě napadlo, že takhle by vypadali HENTAI CORPORATION, kdyby nezamrzli v sedmdesátkách.

Nové album je velmi pestrou směsicí všeho možného, společným jmenovatelem je pak nadhled a hudební svěžest, což v případě DESTRAGE bohatě stačí k tomu, aby vše drželo pohromadě. V čitateli najdete téměř vše od jednoduše krouhaných rubanic přes vyhrávky, které jakoby vypadly z prstů Davida Tisa z EPHEL DUATH v období „Painters Palette“, až po řádně pomuchlané útržky z melodického death metalu.

Pokud je pro tyto ulítlé pizzožrouty na aktuální fošně něco charakteriského, pak je to pohyb. Rytmika se neustále mění, vokály padají z fistulových výšek do prasečích ryků jen proto, aby skončily expresionistickým jekotem. Je tu všechno. Vlastně i ty sedmdesátky tolik typické pro již zmiňované HENTAI CORPORATION. Pokud byste měli pocit, že vokalista zvládá těch poloh nějak příliš mnoho, tak kytaristé tu předvádí ještě zběsilejší výstřelky. Math rockové pidlikání, starý dobrý řízný rock’n’roll i heroická metalová sóla. Jedna z mála „cool“ mladých kapel, která opravdu stojí za pozornost. Poctivá porce dobře zahrané zábavy.

 2

RIP
RIP

Hodnocení

Autor
8 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 49:26

www.destrage.com

Diskografie

SO MUCH. too much. (2022)
The Chosen One (2019)
A Means to No End (2016)
Are You Kidding Me? No. (2014)
The King Is Fat'n'Old (2010)
Urban Being (2007)