GRAND MAGUS - The Hunt

GRAND MAGUS - The Hunt

GRAND MAGUS - The Hunt

GRAND MAGUS - The Hunt

GRAND MAGUS, tedy původní formaci někdejšího zpěváka SPIRITUAL BEGGARS, se za posledních několik málo sezón dostává větší pozornosti, než tomu bylo zvykem v době jejích prvních nahrávek. Kapela má totiž na svém kontě celou řadu alb, ale evropská metalová obec se o ní více dozvěděla až prostřednictvím minulého díla - „Hammer Of The North“, které bylo ¨jejich prvním a zároveň posledním albem vydaným u značky - Roadrunner Records. Novinka vychází u (snad ještě o něco vlivnějších) Nuclear Blast, takže pozornost upřená na kapelu zůstane i nadále zachována.

GRAND MAGUS

Přichází tak čas na další porci poctivého heavymetalového retra, na které ostatně byli na severu Evropy vždycky experti. I letos tedy mohu říci, že trojice GRAND MAGUS neuhnula ze svého směru ani o píď a předkládá další solidní sbírku hřmotné hudby. Novinka „The Hunt“ pokračuje v nastoleném směru a kapela zakládající si na heroickém patosu se ani letos nepouští do žádných větších experimentů, takže ti, kterým se tvorba těchto Švédů líbila do teď, nebudou zřejmě zklamáni. Je poznat, že členové kapely oblibují původní heavymetalovou muziku, přesněji řečeno její model z počátku osmdesátých let, tedy z éry, kdy vrcholila vlna NWOBHM, popřípadě kdy se do záře reflektorů začaly dostávat i první neostrovní tvrdé formace, jako třeba Dánové MERCYFUL FATE nebo němečtí ACCEPT.

V dnešních technicky dokonalejších podmínkách GRAND MAGUS navozují atmosféru zašlých časů a k tomu přidávají ještě kus sebe - hrdinně znějící severské nápěvy svého zkušeného lídra Janneho Christofferssona. Ten již v dobách, kdy působil u významnějších kolegů ze SPIRITUAL BEGGARS, dokazoval, že je mimořádným pěvcem, jehož sytý a znělý hlas se k tomuto rozmáchlému typu retro hudby velmi hodí. „The Hunt“ je vyrovnanou sbírkou bez nějakých výraznějších vrcholů, což je na druhou stranu jejím zřejmě největším záporem. Celé album totiž od začátku pouze nekonfliktně plyne, dobře se poslouchá, ale rovněž patří k těm, o které jen stěží označíte za mimořádně povedenou záležitost. Prostě takové novodobé heavy metalové zavzpomínání na staré dobré časy.

Nejlepší skladba: „Starlight Slaughter“

 5

Stray

Verdikt

Další solidní heavymetalové retro ze severu Evropy.

Hodnocení

Autor
6 / 10
Redakce
-
Čtenáři
6,8 / 10

Další informace

Stopáž: 57:38

Produkce: Nico Elgstrand

www.garandmagus.com

Sestava

Skladby

 1. Starlight Slaughter
 2. Sword Of The Ocean
 3. Valhalla Rising
 4. Storm King
 5. Silver Moon
 6. The Hunt
 7. Son Of Last Breath
 8. Iron Hand
 9. Draksadd
 10. Silver Moon (demo version)
 11. Storm King (demo version)
 12. Sword Of The Ocean (demo version)

Diskografie

The Hunt (2012)
Hammer Of The North (2010)
Iron Will (2008)
Wolf´s Return (2005)
Monument (2003)
Grand Magus (2001)