ANNIE´S TRIP - Parisian Jazz

ANNIE´S TRIP - Parisian Jazz

ANNIE´S TRIP - Parisian Jazz

ANNIE´S TRIP - Parisian Jazz

Tuhle brněnskou rock´n´rollovou partu mám v zorném poli již tři roky, tedy od jejího posledního snímku „Pocket Album“, který byl nahrávkou plnou příslibů do budoucna. Letos ANNIE´S TRIP vlastním nákladem konečně zrealizovali své regulérní debutové album „Parisian Jazz“, mající ještě o kousek vyšší ambice, než jejich poslední nahrávka. Oproti ní došlo na debutu k několika stylovým posunům, zvýšení pestrosti materiálu a celkově bych řekl i k větší složitosti jednotlivých skladeb. Přestože skupina našla zalíbení v rozdováděných funky vlivech, kterými tentokrát důkladně opepřila své nové písně, zůstává nadále klasicky rockovou záležitostí. Inspirace u Bettencourtových EXTREME, kalifornských JANE´S ADDICTION, možná i LIVING COLOUR, popřípadě RED HOT CHILI PEPPERS (z doby, kdy u nich v polovině devadesátých let vyváděl Dave Navarro) se tedy sama nabízí jako logická možnost k přirovnání.

ANNIE´S TRIP

Ústředním nástrojem brněnských je jednoznačně Aivnova kytara, která znovu předvádí opravdu povedené kousky – perfektní blesková sóla, přesnou rytmizaci a celkově v našich končinách obdivuhodný groove. Jinými slovy, jeho party mají všechno, co potřebuje takto stylově zaměřená skupina, a berou jak z bluesového ranku („You Ain´t“), tak sebou šlehají ve funky stylu („Striptease Dog“). Hlas zpěváka MoJoea doznal nemalého zlepšení, což je poznat hlavně když se dotyčný pouští do daleko odvážnějších teritorií než minule, napíná svůj projev do excentricky rozjívenějších oblastí a je tak ve svých teatrálních výškách opravdu zábavný. Zaujaly mě zde jak nekompromisní rockové vypalovačky („The Dildo And The Weed“ nebo „Rodeo Base“, vystavěné po vzoru starých GUNS N´ ROSES), tak výtečná hymna „Fuck Your Love“ (zřejmě vrchol nahrávky), oplývající neotřelou rozevlátou melodikou, nebo již výše zmíněná groovy potřeštěnost „Striptease Dog“, jež celé album výtečně rozpumpuje. O různorodosti materiálu a mnohostrannosti skupiny svědčí kromě výše zmíněných songů také „Hangin´ About“, což je půlnoční barové blues jak od starých pardálů z GREAT WHITE. „Parisian Jazz“ je tak dle očekávání pulzující rockovou jízdou, opepřenou mnoha vlivy od funky po blues, a opatřenou výbornými nápady, skvělým výkonem kytaristy a zajímavě excentrickým projevem frontmana.

 10

Stray

Verdikt

Pulzující rock´n´rollová jízda, napraná rozličnými vlivy od funky po blues, excentrickým hlasem, vynikající kytarou a rozjívenou náladou.

Hodnocení

Autor
8 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 40:05

Produkce: Aivn a Annie´s Trip
Studio: Shaark studio

www.anniestrip.com

Sestava

Skladby

  1. Striptease Dog
  2. Rodeo Babe
  3. Fuck Your Love
  4. Papa Hell
  5. Hangin´ About
  6. Parisian Jazz
  7. The Dildo And The Weed
  8. Shail Races With Jimmy A
  9. You Ain´t
  10. Little Thing

Diskografie

Parisian Jazz (2008)
Pocket Album (demo) (2006)
The White One (demo) (2004)
The Orange One (demo) (2003)
Whatever (demo) (2001)