ANAAL NATHRAKH - In The Constellation Of The Black Widow

ANAAL NATHRAKH - In The Constellation Of The Black Widow

ANAAL NATHRAKH - In The Constellation Of The Black Widow

ANAAL NATHRAKH - In The Constellation Of The Black Widow

Dnes už na scéne veľmi populárna extrémistická dvojka ANAAL NATHRAKH nám albumy pľuje s priam železnou pravidelnosťou. Kapela sa zľahka presunula z kanálneho podsvetia do prijateľnejších vôd a (aj) „In The Constelation Of The Black Widow“ je v mojom pohľade znamením istého hľadania mediánu medzi dvoma hudobnými antipólmi, ktoré prestupuje aj nedávnymi počinmi kapely. Tak by sa možno dal charakterizovať jednoznačný ústup kapely z novátorskej pozície a presun skôr do polohy stáleho telesa produkujúceho zaručenú kvalitu.

Osobne som s tým plne zmierený a spokojný, no predsalen „In The Constelation Of The Black Widow“ prináša isté aditívum, ktoré sa nebojím nazvať akýmsi zlatým ekvilibriom kapely v snahe o synergiu úchylného extrému a našľapanej melodiky bez pocitu prílišnej divergencie na jednu alebo druhú stranu. V mojom pohľade našli ANAAL NATHRAKH svoj ideálny zvuk, oproti peklu sa preradilo na najvyššiu rýchlosť, melodického vokálu a príliš predvídateľných momentov je menej, naopak nápadov cítim viac.

Znie to ako jednoduchý recept, ale jeho realizácia je o to komplexnejšia. Svetelná rýchlosť automatu s utrhnutými vokálmi („Oil Upon The Sores...“), psychotickými sólami („In The Constelation...“) a typicky smrtiacimi pomalšími predelmi („Blood Eagles Carved...“) s optimálnym zakomponovaním spevov („More Of Fire Than Blood“) funguje v sladkom hnilobnom pachu tradičnej tvorby kapely aj tentokrát. Zaujímavým a novým artefaktom je, že preefektovaným ustreleným vokálom Davea Hunta sa dá miestami aj rozumieť. K veľkým zvoľneniam nedochádza a ANAAL NATHRAKH opäť úspešne sobášia (miestami tradičné – „So Be It“) blackové melódie s lavínou svojskej hudobnej (miestami grindovej) špiny. Majstrovstvo dvojice spočíva aj v ľahkosti a kompozičnej nenásilnosti prechodov medzi ideami a postupmi, vytvárajúc tak veľmi spojitý extrémny celok. Úrovňovo sa v svižnej stopáži nesie album v jednej hudobnej i koncepčnej rovine, aj keď by som vedel vypichnúť takú „Oil Upon The Sores...“ alebo „Blood Eagles Carved...“.

V súhrne sa z môjho pohľadu jedná o podarenú selekciu a redefiníciu toho najlepšieho z minulej tvorby uleteného britského dua v prepracovanej a silne blackovej podobe. Ja to ANAAL NATHRAKH opäť žeriem, ale dokážem si predstaviť, že sa na ich novinkový album dá pozrieť aj z úplne opačnej perspektívy.

 19

Arrow

Verdikt

ANAAL NATHRAKH nachádzajú na aktuálnom počine organickú synergiu medzi svojským schizofrenickým blackmetalom a kontrastnou melodickou časťou. Ľahko vybrúsená a rovnako ľahko stagnujúca forma, ktorá neprekvapí, na strane druhej sa opäť jedná o kvalitne deštruktívny materiál.

Hodnocení

Autor
9 / 10
Redakce
6,5 / 10
Čtenáři
8 / 10

Další informace

Stopáž: 34:31

www.anaal-nathrakh.tk

Sestava

Skladby

  1. In The Constellation Of The Black Widow
  2. Am the Wrath of Gods and the Desolation of the Earth Music
  3. More of Fire Than Blood
  4. The Unbearable Filth of the Soul
  5. Terror in the Mind of God
  6. So Be It
  7. The Lucifer Effect
  8. Oil Upon the Sores of Lepers
  9. Satanarchrist
  10. Blood Eagles Carved on the Backs of Innocents

Diskografie

Vanitas (2012)
Passion (2011)
In The Constellation Of The Black Widow (2009)
Hell Is Empty And All The Devils Are Here (2007)
Eschaton (2006)
Domine Non Es Dignus (2004)
When Fire Rains Down From The Sky, Mankind Will Reap As It Has Sown (EP) (2003)
Total Fucking Necro (2 dem + bonus na CD) (2002)
The Codex Necro (2001)
Total Fucking Necro (demo) (1999)
Annal Nathrakh (demo) (1999)

Jiné pohledy

Koscj
6,5 / 10

Stále nadpriemerná záležitosť, ktorá sa už žiaľ začína utápať v prílišnom opakovaní sa. ... [22. července 2009]

 

Shnoff
7 / 10

Možná jen dvě slova: řemeslo, předvídatelnost. ... [22. července 2009]

 

Thorn
6 / 10

Písať o ANAAL NATHRAKH a neopakovať sa je každým rokom ťažšie. ... [14. července 2009]