CHIMAIRA - Resurrection

CHIMAIRA - Resurrection

CHIMAIRA - Resurrection

CHIMAIRA - Resurrection

Jediné pravidlo, jediný spôsob života - prežijú iba silní; spieva v skladbe "Six", najlepšom kúsku na novom albume "Resurrection" Mark Hunter, a vy v tej chvíli viete veľmi dobre, čo tým chce naznačiť. Jeho kapela sa po viac ako kritickom období, v ktorom jej dokonca hrozil rozpad, vracia vo výbornej kondícii na čelo pelotónu zvaného NWOAHM, kam patrí najneskôr od vydania prelomového počinu "The Impossibility Of Reason". Situácia v ňom sa v ostatných rokoch dramaticky zmenila. Už to nie je zbesilá jazda dolu kopcom, ani pohodové šliapanie po rovinke. Jedna horská prémia strieda druhú, jeden strmý kopec nasleduje ďalší. Dobrých jazdcov by ste spočítali na prstoch dvoch rúk, mladé nádeje sa len málokedy prehryzú do elitnej spoločnosti. Všetko je jasné, blíži sa cieľová rovinka.

CHIMAIRA"Resurrection" je ukážkovým príkladom kvalitného metalového diela nahraného v roku 2007. Korene jeho inšpirácie sú zapustené hlboko v osemdesiatych rokoch (TESTAMENT, SLAYER, EXODUS), explozívnu silu hľadalo aj v deväťdesiatych rokoch (MACHINE HEAD, PANTERA, SEPULTURA), výsledná zvuková podoba a aranžmány sú až vzrušujúco energicky súčasné - producent Jason Suecof (ako je možné vidieť na podarenom bonusovom DVD, vozíčkár s nezvyčajnou charizmou a zmyslom pre humor) preukázal svoje výnimočné kvality. Základom všetkého sú však pochopiteľne inštrumentálne a skladateľské kvality šestice mladíkov z Clevelandu. Dych vyrážajú gitarové ataky dvojice Arnold - Devries. Takýchto riffážnych masérov som už dávno nezažil! Ozdobou brutálne našlapanej rytmiky je fantastická technická hra bubeníka Andyho Herricka. Rev hlavného ťahúňa kapely Marka Huntera nepotrebuje žiadny komentár - veľmi zaujímavá je jeho spolupráca s klávesákom Chrisom Spicuzzom na melodických vokálnych linkách (najmä tie v "The Flame" sa podarili). Spomínaný Mr. Spicuzza a jeho klávesy, to je kapitola sama o sebe. Aj na novom albume dodáva zvuku svojej kapely povestný hnusný industriálny puch - tú temnú, ťažko hmatateľnú atmosféru v hudbe, ktorou sa vyznačuje nielen CHIMAIRA, ale napríklad i slávni NINE INCH NAILS (taktiež pôvodom z priemyselného Clevelandu).

Pestrosť ako hlavný plán. Dômyselné striedanie opulentných, prepracovaných kompozícií s energickými krátkymi vypaľovačkami, strhujúca temná atmosféra, fantastický zvuk, vynikajúce inštrumentálne výkony. Moderný metal v prvotriednej kvalite. Vitajte späť, chlapi!

 39

Rudi

Verdikt

Pestrosť ako hlavný plán. Dômyselné striedanie opulentných, prepracovaných kompozícií s energickými krátkymi vypaľovačkami, strhujúca temná atmosféra, fantastický zvuk, vynikajúce inštrumentálne výkony. Moderný metal v prvotriednej kvalite.

Hodnocení

Autor
8 / 10
Redakce
-
Čtenáři
8,2 / 10

Další informace

Produkce: Jason Suecof
Studio: Ante-Up Studios, Cleveland, OH & Audiohammer Studios, Sanford, FL

www.chimaira.com

Sestava

Diskografie

The Age Of Hell (2011)
The Infection (2009)
Resurrection (2007)
Chimaira (2005)
The Impossibility Of Reason (2cd bonus reedice) (2004)
The Impossibility Of Reason (2002)
Pass Out Of Existence (2001)
This Present Darkness (2000)