10th YEAR OF OBSCENE EXISTENCE

10th YEAR OF OBSCENE EXISTENCE

10th YEAR OF OBSCENE EXISTENCE

10th YEAR OF OBSCENE EXISTENCE

Desetiletí existence je nepochybně pěkné jubileum a jedná-li se o české vydavatelství zaměřené na extrémní metalovou muziku, je o další důvod k uznalému pokývání navíc. Zainteresovaným a nepochybně nejen jim asi nemá cenu Obscene Productions nikterak sáhodlouze představovat. Původně malé distro Mr. Čurbyho se přes nesmělé začátky spojené s vydávání sedmipalců postupem času vypracovalo v celosvětově uznávané grindové centrum. Navíc se jménem vydavatelství je velice úzce spjato i pořadatelství dnes již kultovního festivalu Obscene Extreme, jehož sedmý ročník proběhl letos v červenci. Cestu, kterou od roku 1995 až do současnosti tento label musel urazit, zná nejlépe asi jen jeho ústřední postava. Tu hudební štreku se nám pokusí přiblížit právě tato obsáhlá kompilace.

Její nabídka čítá úctyhodných 42 skladeb povětšinou od v Obscene Productions již zavedených kapel. Navíc je rozdělena do tří celků. Ten první nese název „Previously Unreleased“ a jak již název napovídá, jedná se o oficiálně nevydané skladby. Na osmičce grindových zběsilostí se podílely kapely jako SQUASH BOWELS, INGROWING, EXTREME NOISE TERROR, ABORTION, NEGLIGENT COLLATERAL COLLAPSE (N.C.C.) a CRIPPLE BASTARDS, čili všechno v rámci scény velice známá jména. Popisování každé skladby zvlášť by délku recenze natáhlo na úroveň středně dlouhé povídky, a tak se spokojím pouze s konstatováním, že ze zmiňované sestavy se mi nejvíce líbí příspěvek od N.C.C.

ISACAARUM - CurbedProstřední, a co do počtu skladeb i suverénně nejrozsáhlejší, část tvoří vyňaté skladby z novějších i starších alb, které vyšly pod hlavičkou Obscene Productions. 25 záseků povětšinou grindového ražení nabízí velmi ucelený pohled na vydavatelskou politiku tohoto labelu. Současnost zastupují spolky jako PHOBIA, ABORTION, SQUASH BOWELS. Právě americká sebranka PHOBIA se dá řadit ke zdařilým zahraničním úlovkům vydavatelství dokumentujících jeho vzestup a co se nabídky týče i kvalitativní růst. Najdeme zde i skladby z různých období od kapel, které jsou Obscene Productions po léta věrné. Do této skupiny můžeme řadit jihočeské hyperblastery ISACAARUM, děčínské řezníky FLESHLESS anebo další, dnes již legendární Jihočechy INGROWING. Vybočením z klasické grindové stezky jsou pak písně od LYKATHEA AFLAME, kteří nabízejí velmi zvláštní odrůdu death metalu a hlavně pak příspěvek od Necrockockových KAVIAR KAVALIER, který pochází z remastrovaného dema „Dreams Of Kaviar“ (1994), které bylo součástí desky „Studio Y“ z roku 2002. Ačkoliv tvorba tohoto uskupení jde úplně mimo hlavní linii raženou vydavatelstvím, paradoxně si neumím představit žádný jiný label, pod jehož hlavičkou by takováto nahrávka mohla vyjít.

PSYCHOPATHIA - Extreme EmotionsZávěrečná šestice tracků pochází z „pravěkých“ nahrávek, které se dnes pyšní visačkou „Sold Out“. Jedná se o povětšinou různá splitka a sedmipalce. Takhle nějak vypadaly začátky cesty Obscene Productions. Za zmínku stojí hlavně příspěvky od HERMAPHRODIT, kde názvy skladeb byly nezřídka zajímavější, než jejich hudební obsah a hlavně ukázka tvorby legendy domácí grindové scény PSYCHOPATHIA.

Grafické ztvárnění bookletu pochází tradičně z rukou Chymuse a kromě krátké předmluvy hlavní postavy Čurbyho obsahuje ještě fotografie a přebaly většiny vydaných titulů. Na informace v podstatě skromný vnitřek jakoby dokumentoval podmínky, ve kterých se Obscene Productions zrodil a ve kterých si trpělivou prací získával čím dál více příznivců. V takovýchto případech se lehce sklouzne do nasládlého patosu a tak si říkám, že 10 let existence je k alespoň trošku patetickému prohlášení dostatečný důvod. Takže: „Vše nejlepší Obscene a za 10 let, třebas u podobné kompilace, naschle!“

 5

Dalas

Verdikt

Dokonalý průřez historií dnes již legendárního labelu zaměřeného na tu nejextrémnější metalovou muziku.

Hodnocení

Autor
-
Redakce
-

Další informace

Skladby

 1. SQUASH BOWELS - Dead Field
 2. INGROWING - Blind Light
 3. EXTREME NOISE TERROR - Short Fuse
 4. ABORTION - Weapons For All
 5. ABORTION - American Dream
 6. N.C.C. - Neurotransmiter
 7. CRIPPLE BASTARDS - Bomb ABC No Rio
 8. CRIPPLE BASTARDS - Respect Or Death
 9. PHOBIA - Extremity Of The Will
 10. PHOBIA - Exterminate To Emancipate
 11. ABORTION - The End Is Near
 12. SQUASH BOWELS - Vulture Ritual
 13. FLESHLESS - Screams Of Decapitated
 14. N.C.C. - Technology Spells Doom For Popular
 15. ISACAARUM - Rhytmic Balls
 16. DEAD INFECTION - Raping The Earth
 17. INGROWING - The Darkness Inverted
 18. SQUASH BOWELS - Flesh Grinder
 19. GARBAGE DISPOSAL - Mind - Grind Machine
 20. ABORTION - God Loves Ignorant
 21. KAVIAR KAVALIER - Exzes In San Salvador
 22. N.C.C. - One Thing Is Sure
 23. SQUASH BOWELS - Breaking Those Who Suspend To Talk ...
 24. FLESHLESS - Red Star Hypocrisy
 25. ISACAARUM - Teenage Cunt Powerplay
 26. INGROWING - Dreams Torn Asunder
 27. CRIPPLE BASTARDS - Cleaning My Ass With Zips & Chains
 28. LYKATHE AFLAME - Land Where Sympathy Is Air
 29. FLESHLESS - A Dank Smell Of Rotting Ovulation
 30. IMPETIGO - Dear Uncle Creepy
 31. ISACAARUM - Arts Of Farts
 32. GRIDE - I Hate Her
 33. SQUASH BOWELS - Stranger Mind: Possessd - Amsend - Passage
 34. FLESHLESS - Evil Odium
 35. AGATHOCLES - Hunt Foxhunters
 36. MALIGNANT TUMOUR - Low Life
 37. DECOMPOSED - Sadists
 38. PSYCHOPATHIA - Extreme Emotions
 39. MALIGNANT TUMOUR - Situs Viscerum Inversus Totails
 40. MALIGNANT TUMOUR - Chemical And Bacterial Analysis
 41. HERMAPHRODIT - Urogenital Sauce With Beef Genital
 42. HERMAPHRODIT - Consumption Of Milk, Eggs, Fat And Meat Increased About 15%