EMPTY FEELING - La Hija De Gloria

EMPTY FEELING - La Hija De Gloria

EMPTY FEELING - La Hija De Gloria

EMPTY FEELING - La Hija De Gloria

S vypůjčeným a pošpanělštěným názvem básnické skladby slovenského klasika Jána Kollára „La Hija De Gloria“ (Slávy dcera) táhnou do boje západočeští EMPTY FEELING. Ještě donedávna jsem o existenci této kapely neměl ani tucha a i přestože dle jejich internetových stránek se její existence ještě pod jiným názvem datuje až k roku 1996, můžeme tento počin brát jako regulérní debut.

EMPTY FEELINGCo překvapí jako první jsou texty, které jsou vesměs ve španělštině a jelikož tímto jazykem nevládnu, ponechám jejich rozbor povolanějším a soustředím se pouze na hudební složku, která je nakonec pro případné zájemce o nahrávku tím nejdůležitějším. A popravdě řečeno, tato není vůbec zlá. Čtvero skladeb z „La Hija De Gloria“ nabízí kvalitní death metal odehraný povětšinou ve středních až středně rychlých tempech. Díky hutným kytarám a nejednomu zajímavému rytmickému nápadu tak nahrávka nepostrádá „šťávu“ a jako celek působí velmi poutavě. Bez přehánění, na tuzemské poměry se z mého pohledu jedná o velmi příjemné překvapení. Když k tomu připočteme další pozitiva jako jsou slušně zvládnutý vokál/growling a několik stylových odboček od hlavní death metalové linie (např. skoro až numetalové riffování v závěrečné „Y Luego Todavia Cinco“), můžeme hovořit o velmi slušném objevu.

EMPTY FEELING podle všeho netvoří žádní hudební začátečníci, což je z nahrávky více než patrné. Na základě slyšeného se dá věřit tomu, že kapela je v současném rozložení sil schopna dát dohromady ještě delší materiál bez toho, aby se začala svou hudbou nudit. Jinými slovy má na to, aby vydala plnohodnotnou desku.

 8

Dalas

Verdikt

Slibný promo/debut death metalových EMPTY FEELING dokazuje, že kapela nehodlá stát na místě a dokola přehrávat již dávno x-krát přehrané.

Hodnocení

Autor
7 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 13:02

Produkce: EMPTY FEELING

Kontakt: +420 605 280 489 (dáwa), +420 777 609 758 (rožís)

emptyfeeling.cutcat.net

Sestava

Skladby

  1. La Guerra De Palabras
  2. Un Loco, Que Se Fue Buscar El Arco Iris
  3. La Hija De Gloria
  4. Y Luego Todavia Cinco

Diskografie

La Hija De Gloria (2005)