MIDNATTSOL - Where Twilight Dwells

MIDNATTSOL - Where Twilight Dwells

MIDNATTSOL - Where Twilight Dwells

MIDNATTSOL - Where Twilight Dwells

Bylo jednou jedno děvčátko a to mělo starší sestru. Sestra byla zpěvačka, nikterak nadaná, ale díky tvorbě svých spoluhráčů byla poměrně dost známá. A tak není divu, že se onomu děvčátku také zachtělo stát se slavnou zpěvačkou. A protože se mu líbil i styl hudby, na který se před mnoha lety jeho sestra dala, volba byla jasná. Dívenka si založila svou vlastní skupinu a teď očekává úspěch.

Ovšem tomu mohlo být úplně jinak, ale nemyslím si, že na tom nějak záleží. Onou starší sestrou je Liv Kristine Espenaes-Krull a s MIDNATTSOL se nám představuje Carmen Elise Espenaes. Sestry jsou si podobné nejenom vzhledově, ale i co do svého hlasového potenciálu. Tím chci jemně naznačit, že tím jste již získali dostatek informací o nové gothic-rockové kapele. Abych řekl pravdu, Espenaes-Krull klan mě již začíná lézt na mozek. Z této rodiny v posledních letech neustále proudí nové stříbrné kotouče, ale ani jeden, který by stál za trochu víc pozornosti. Ať už jde o ATROCITY, sólovky Liv K, rodinný projekt LEAVES´ EYES, či právě vycházející MIDNATTSOL. Ano, hádáte (čtete) správně, producentem je i zde Alexander Krull. Rád si tento můj názor nechám vyvrátit, nicméně mi přijde, že tento člověk produkuje alba, která mají vesměs nezajímavý, plochý zvuk. Hlavní problém však tkví v MIDNATTSOL. „Where Twilight Dwells“ je další ukázkou univerzální severské rockové hudby ve středním tempu, postavené především na ženském vokálu beze snahy o vlastní tvůrčí invenci ze strany hudebníků. Projev Carmen není ničím zajímavý, sice se děvče snaží a možná z ní bude technicky zdatnější zpěvačka než její sestra, ale, a to podle mne především, by měla dát do svého hlasu mnohem víc emocí (nebo alespoň nějaké…) a ne jen suše odzpívat daný text.

MIDNATTSOL jsou další kapelou, která se po goticku oblékla, nafotila se uprostřed zešeřelého lesa, v mlze či uprostřed slatinišť. Zpěvačka napsala dojemné/utrápené/zaláskované texty, ale hudba tu trochu vázne. Jenže hudba je to první, co člověk slyší a to první i poslední co ho zajímá. Jistě, spousta alb se dá brát jako dobré pozadí pro zcela jiné činnosti, nejsem si však jistý, že tohle Carmen a spol. zamýšleli. Pár pěkných melodií zaslechneme, nicméně „Where Twilight Dwells“ je jinak nudná deska, kterou když na dnešním trhu přehlédnete, vůbec o nic nepřijdete.

 1

Manatar

Verdikt

MIDNATTSOL jsou další kapelou, která se po goticku oblékla, zpěvačka napsala rádoby-dojemné texty, ale hudba tu trochu vázne. Přes jejich všeříkající vizáž se na „Where Twilight Dwells“ nikterak působivé hudby nedočkáte.

Hodnocení

Autor
4 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 51:17

Produkce: Alexander Krull a MIDNATTSOL
Studio: Mastersound Studios

www.midnattsol.com

Skladby

 1. Another Return
 2. Lament
 3. Unpayable Silence
 4. Haunted
 5. Desolation
 6. Enlightenment
 7. Tarefall
 8. Infinite Fairytale
 9. Paleting
 10. Dancing With The Midnightsun
 11. Tapt Av Hap

Diskografie

Where Twilight Dwells (2005)