ASTAROT - Soul Suicide

ASTAROT - Soul Suicide

ASTAROT - Soul Suicide

ASTAROT - Soul Suicide

Táto skupina akosi dlho unikala mojej pozornosti, až som sa doslova úplnou náhodou ocitol na ich koncerte. A bol som tak z ich výkonu nadšený, že som si priamo na mieste kúpil od členov kapely CD-R s farebným obalom. No aj tak uplynul ďalší polrok, kým som sa odhodlal napísať túto recenziu.

ASTAROTNahrávka na tomto disku je už staršieho dáta, no to nič neuberá z kvality toho, čo sa na vás vyvalí z reproduktorov, keď ho vložíte do prehrávača. Na kvalite nič neuberá ani to, že to chlapi nahrávali vo vlastnej skúšobni na PC. Hoc by sa zvuku dalo aj niečo vytknúť, tak v porovnaní s niektorými štúdiovými nahrávkami niektorých, aj profesionálnych, slovenských a českých kapiel ide o excelentný zvuk.

No ale poďme k samotnej hudbe, na disku sa nachádza sedem skladieb o celkovej dĺžke nepresahujúcej polhodinu, v štýle technického death metalu s trochou thrashu. Základy by sa mohli hľadať u takých velikánov tohto štýlu, ako sú CARCASS a ATHEIST, ale ozaj len základy, pretože ASTAROT na týchto základoch postavili svojbytnú a osobitú vlastnú tvorbu, na ktorú môžu byť právom hrdí. V každom prípade ale nečakajte nejaké gitarové, basové alebo bubenícke onanie, hoci ani v týchto vodách by sa ASTAROT určite nestratili. Ide skôr o jednoduchšie motívy, ktoré sa navzájom tak majstrovsky prelínajú, že tvoria úžasný celok. Všetko to korunuje vokál, ktorý celkový výsledok ozvláštňuje, a pritom nepôsobí ako päsť na oko. Ide v podstate o klasický death metalový rev, ale prekvapujúco sa v ňom nájdu aj nejaké melódie.

Naozaj odporúčam si túto nahrávku zohnať všetkým, ktorý majú záujem o kvalitnú hudbu a nemyslia si, že kvalita pochádza len zo západu. Teším sa na ich ďalší počin, ktorého sa dúfam dočkáme čoskoro. Nie, že sa rozhodnú dodržať tradíciu desaťročnej prestávky, pretože presne toľko rokov ubehlo, kým po prvom deme nahrali a vydali tento skvost.

 4

Koscj

Verdikt

Popradský technickí death metalisti na tejto nahrávke dokazujú, že v tomto štýle je možné sa ďalej vyvíjať bez toho, aby bolo nutné kopírovať ktorúkoľvek z kapiel, ktoré tento štýl stvorili. A robia to naozaj viac, ako dobre.

Hodnocení

Autor
9 / 10
Redakce
-

Další informace

Skladby

  1. Soul Suicide
  2. Color She Has
  3. Valentine
  4. Die Die
  5. Control
  6. Ejaculation Praecox
  7. Still Undead

Diskografie

Falling Down (2009)
Soul Suicide (demo) (2003)
Walk Through The Hyperspace (demo) (1993)