HAWTHORNE HEIGHTS - The Silence In Black And White

HAWTHORNE HEIGHTS - The Silence In Black And White

HAWTHORNE HEIGHTS - The Silence In Black And White

HAWTHORNE HEIGHTS - The Silence In Black And White

Američané HAWTHORNE HEIGHTS se zformovali na sklonku roku 2001v Daytonu, stát Ohio. Kapela, která označuje svou tvorbu jako „post hardcore and screamo“ podepsala loni smlouvu na vydání první desky s firmou Victory Records. Jejich debut „The Silence In Black And White“ vznikl v chicagských studiích v průběhu letošní zimy a obsahuje jedenáct více méně vyrovnaných kompozic,  představujících muziku, která se pohybuje kdesi na hraně mezi standardním středoškolským neo-punkem amerického vidlákova ( SUM 41 ) a kalifornským nu-metalem (PAPA ROACH). Přičemž první styl převládá.

HAWTHORNE HEIGHTS Zkrátka taková obyčejná každodenní záležitost z MTV. Jednoduché, veselé skladby s nenáročnými texty. Neustále se nabalující nové a novější a nejnovější popěvky plynoucí v každé skladbě pořád dál a dál a dál dopředu až někam k okraji špenátových polí jižního Illinois. Vše je  neuvěřitelně nekomplikované, ale bez potřebné síly a opravdovosti. K čemu je, když v každé skladbě zpěvák naléhavě a bezustání sténá melodické, melodičtější a nejmelodičtější pasáže, když to celé jde jedním uchem dovnitř a druhým ven? Jeho ukníkaný rádoby vroucný projev mi přijde po čtvrté skladbě nepříjemný a po osmé již nesnesitelný. Občas jej doplňuje drsňáckým řvaním druhý hlas. To když se kytarista rozhodne vyvztekat a postěžovat si na zničené dětství. Vše je neuvěřitelně sterilní, předvídatelné a neoriginální. Už si ani nepamatuji kolik takovýchto kapel proudí každý den hudebními TV kanály.

Zkrátka HAWTHORNE HEIGHTS nahráli album, které si tak můžou pouštět američtí tlouštíci na svých zahradách při grilování řádně naducaných steaků.

CD k recenzi poskytli Day After records
Day After records

 1

Stray

Verdikt

Dneska je mejdan u Kevina, tak se chlapí stavte, budem grilovat, máma udělá punč a co víc, možná přijdou i roztleskávačky!

Hodnocení

Autor
2,5 / 10
Redakce
4,5 / 10

Další informace

Stopáž: 43:00

www.hawthorneheights.com

Sestava

Skladby

 1. Life On Standby
 2. Dissolve And Decay
 3. Niki FM
 4. The Transition
 5. Blue Burns Orange
 6. Silver Bullet
 7. Screenwriting An Apology
 8. Ohio Is For Lovers
 9. Wake Up Call
 10. Sandpaper And Silk
 11. Speeding Up The Octaves

Diskografie

The Silence In Black And White (2004)

Jiné pohledy

Dalas
4,5 / 10

Já bych zase tak přísný na HAWTHORNE HEIGHTS nebyl. Je pravdou, že „The Silence In Black And White“ nijakým způsobem nevybočuje z řady kapel, jejichž písně jsou ke slyšení v srdceryvných scénách amerických "mládežnických" seriálů typů Beverly Hills 90210. Ta americká vlezlá melodika je z toho cítit na sto honů. Na druhou stranu, taková hudební impotence, jako například u PAPA ROACH anebo BLINK182, nás naštěstí v případě HAWTHORNE HEIGHTS nečeká.
Nejsilnější momenty jsou však pohříchu umístěny hned na začátku alba, hlavně v prvních třech skladbách, z nichž tu třetí - „Niki FM“ bych označil i za jasnou hitovku, která má šanci zabodovat. Kdyby se všechny skladby nesly v podobného duchu, jednalo by se o vynikající počin.
Za atlantikem má tato nahrávka poměrně slušné vzhlídky na úspěch. Otázkou zůstává, co s tím u nás? Victory records nejsou major label a úpřimně řečeno, mainstreamové publikum osloví asi těžko, pokud kapela nebude tlačena do médií. Určitou šanci bych viděl například u vyznavačů melodického punk/rock-u. ... [18. června 2004]