RITES OF UNDEATH - Ritual Rape

RITES OF UNDEATH - Ritual Rape

RITES OF UNDEATH - Ritual Rape

RITES OF UNDEATH - Ritual Rape

Po několika personálních rošádách se v roce 2003 sestava RITES OF UNDEATH (dále jen ROU - pozn.aut.) konečně ustálila, a tak nic nebránilo tomu, aby se po půlroce pilného zkoušení kapela přihlásila s první demonahrávkou.

RITES OF UNDEATH Materiál obsažený na „Ritual Rape“ se měl nejspíš tvářit jako black/death metal (kapela se k těmto stylům hlásí), ale výsledek spadá spíše do thrashové škatulky. Kdybych měl popsat CD jen pár slovy, tak ta první, co mě napadnou, budou: neoriginální, monotónní a nudné. ROU nám servírují defacto ty nejklišovitější metalové postupy, akorát v (rádoby)tvrdším balení. Mám ten dojem, že skupina při skládání postupovala dle metody „neodejdeme ze zkušebny dokud tu písničku nedoděláme, ať máme nápady, nebo ne“. Násilně poslepované obehrané riffy, hrůzná sóla, fádní klávesová hra a třípolohový nezáživný skřehot. K tomu si připočtěte hloupé texty typu „na oltáři panna, kozlem bude znásilněna“ a vyjdou vám dvě možnosti - buď hudbě ROU zcela propadnete a budete ji bezmezně obdivovat (pokud jste 13tiletý metalový fanoušek), nebo hodíte „Ritual Rape“ do koše (pokud jste kdokoliv jiný). Nemá význam zabývat se nějak podrobněji některou z kvarteta písní obsažených na albu . Všechny bohatě obsahují již zmíněné ingredience a na absenci nějakého geniálního nápadu, nebo originálního postupu, se můžete bezpečně spolehnout.

S instrumentálními schopnostmi členů kapely je to tak napůl. Bicí jsou OK, rytmické kytary rovněž a basa bohužel není moc výrazná. Ovšem doslova tragická jsou kytarová sóla. Falešná, nepřesná a nevýrazná (i když to je v konečném důsledku možná jen a jen dobře). Opravdu nechápu proč tam to zmatené pobíhání po hmatníku kapela zakomponovala. Nějaká účelná melodická vyhrávka by možná byla lepším řešením. Co se kláves týká, jejich rejstřík je omezen jen na bezmyšlenkovité přehrávání pár akordů, takže také žádná sláva.

Možná vyznívá recenze příliš kriticky, ale vězte, že to nemůžu podat jinak. Nerad bych kapelu nějak urazil - jestli si za „Ritual Rape“ stojí a vypadá přesně podle jejich představ, tak je to v nejlepším pořádku. Své fanoušky si tímto CD jistě najdou. Já se ale mezi ně rozhodně počítat nebudu.

 59

Milda

Verdikt

Další z řady nevýrazných nahrávek tuzemské black/death scény. Pro ortodoxní fanoušky určitě přínos, pro ty ostatní nikoliv.

Hodnocení

Autor
2,5 / 10
Redakce
-

Další informace

Stopáž: 17:55

rou.hellsbells.cz

Sestava

Skladby

  1. Ritual Rape
  2. Fate´s Master
  3. Age Of Carrion Beetles
  4. Voices Under Ground

Diskografie

The Asylum (2006)
Ritual Rape (demo) (2003)