AFTER THE BURIAL - In Dreams

AFTER THE BURIAL - In Dreams

AFTER THE BURIAL - In Dreams

AFTER THE BURIAL - In Dreams

AFTER THE BURIAL mají v sobě všechny aspekty moderního metalu. Hutné nepravidelné zasekávačky a breaky, naštvaný řev, tvrdost, ale i hravé kytarové kudrlinky a melodie nebo přímočarý thrashový rytmus. Dnes tolik populární „Meshu“ riffování si na albu podává ruku s metalovou historií a „In Dreams“ je tak zajímavá variace na téma „Jak co nejlépe spojit staré a nové metalové časy“.

Američané nejsou na progresivním metalovém hřišti úplní nováčci. Naopak, mají na svém kontě už jeden respektu hodný zářez. Album „Rareform“ z roku 2008 totiž nepatrně předběhlo dobu a kapela se tak dnes může tvářit jako jeden z průkopníků „math-djent“ trendu. Aktuální „In Dreams“ vlastně pouze pokračuje v položených kolejích. Je dokonce o něco jednodušší až klidnější a má o něco více pročištěný zvuk, ale i přesto nastavený standard v pohodě splňuje.

AFTER THE BURIAL

Základem každé skladby je hutné „osmi strunné“ riffování, které povětšinou doprovází množství sól, vyhrávek, hudebních zvratů a rytmických kotrmelců. Kapela si potrpí na parádičky, jakou je například přechod z kostrbatého „MESHUGGAH“ rytmu do rozkošného speedmetalového sólíčka v závěru „My Frailty“, ale neulítává při tom do úplných nesmyslů a skladby jsou svým způsobem stále dostatečně konzervativní. Na desce dostávají dost prostoru i tradiční metalové postupy, které se zjevují buď v podobě svižné thrashové jízdy („Sleeper“) nebo jako zpěvné, melodické linky u kytary nebo vokálu („To Carry You Away“, „Promises Kept“).

Celkově tak lze o albu „In Dreams“ napsat, že kapela i přes svůj moderní zvukový kabát nezapře inspiraci, která přichází kolikrát až z hlubin metalového pravěku. Navíc se jí daří vtisknout každé skladbě nějaké to poznávací znamení, díky kterému je možné si jednotlivé kusy zapamatovat.

Máte-li rádi alba typu „Silhouettes“ od holandské naděje TEXTURES nebo „Awaken The Dreamers“ od ALL SHALL PERISHa nebo trilkující kytary kanadských kouzelníků PROTEST THE HERO a samozřejmě sekané polorytmy švédských Králů (zde je o podobnost víc i díky zpěvu), tak byste mohli být pro AFTER THE BURIAL ta správná cílová skupina. Ne úplně nezajímavou referencí je i vydavatelství Sumerian (PERIPHERY, BORN OF OSIRIS, VEIL OF MAYA, THE FACELESS), které v poslední době vložilo (a chystá se v blízké budoucnosti i vložit) nejedno želízko do progresivně metalového ohně.

Výhodou AFTER THE BURIAL bezesporu je, že nezašli v instrumentálním onanování zbytečně daleko a ponechali si prostor i pro jednodušší a melodičtější variace. Namíchaný koktejl tak není zbytečně moc překombinovaný a kapela je tak schopna zaujmout i konzervativnější publikum. AFTER THE BURIAL mají nápady, mají nadprůměrné instrumentální schopnosti a v neposlední řadě mají také kvalitního zpěváka, který zvládá víc než jednu polohu. To vše jim ve výsledku dává šanci přežít a zůstat na scéně i po opadnutí aktuální trendové vlny, která jim pomohla nahoru.

 Přidejte svůj názor

Verdikt

Album, které je prudce trendy moderní a zároveň se nebojí použít klasické thrash/speed/heavy metalové prvky.

Hodnocení

Autor
8 / 10
Redakce
-
Čtenáři
7,2 / 10

Další informace

Stopáž: 34:40

Produkce: Will Putney, Jocke Skog
Studio: Fear And Loathing Studios (Švédsko)

www.myspace.com/aftertheburial

Sestava

Skladby

  1. My Frailty
  2. Your Troubles Will Cease And Fortune Will Smile Upon You
  3. Pendulum
  4. Bread Crumbs And White Stones
  5. To Carry You Away
  6. Sleeper
  7. Promises Kept
  8. Encased In Ice

Diskografie

Dig Deep (2016)
Wolves Within (2013)
In Dreams (2010)
Rareform (2008)
Forging A Future Self (2006)