GOREROTTED - Only Tools And Corpses

GOREROTTED - Only Tools And Corpses

GOREROTTED - Only Tools And Corpses

GOREROTTED - Only Tools And Corpses

GOREROTTEDOd běžných grindcorových kapel se angličtí GOREROTTED liší čistým zvukem. Jestliže jsem v souvislosti s prvotinou „Mutilated In Minutes“ vcelku s nadšením chválil jejich schopnost skloubit dřevní primitivitu grindcoru (á la REPULSION) s deathmetalovými postupy CANNIBAL CORPSE a brutalitou raných CRYPTOPSY, u druhého CD jsem poněkud na rozpacích.Od malého labelu si tuhle pětku naprosto praštěných anglických ujeťáků vytáhli věhlasní Metal Blade, pánové nahráli nějaké písničky do filmů a jsou z nich zničehonic slavní ujeťáci, trávící život s pivem v ruce po festivalech a turné. Opakovaný vtip ale... znáte to. Čili je na místě se ptát, jestli se GOREROTTED na druhé desce pohnuli někam dál. Nu a odpoveď je – NEPOHNULI. Takže prosím – horůrky, rádobyvtipné rýmovací gore texty (viz tracklist) a komiksový obal s motorovkami. Opakující se riffy, občas houpavá pasáž, zdvojený vokál á la Inhume a škatulka vepsaná v úvodníku. GOREROTTED jsou skutečně punk – ovšem především v onom původním smyslu slova – totiž přitroublí. Village People Of The Damned (viz foto). Pokud jim jejich pivo a umělou krev zbaštíte, nic strašného se vám nestane. Otázka je, jestli za rohem nepodávají něco lepšího.

 18

ŠotouŠ

Verdikt

Splatter grind death with crusty punk edge...
Vercajk a mršiny. Grind a gore. A SLAYER! Jasný?

Hodnocení

Autor
5,5 / 10
Redakce
9 / 10
Čtenáři
8,2 / 10

Další informace

Sestava

Skladby

  1. Zombie Graveyard Rape Bonanza
  2. Hacked In The Back and Dumped In A Sack
  3. Fuck Your Ass With Broken Glass
  4. Only Tools And Corpses
  5. Her Gash I Did Slash
  6. Can’t Fit Her Limbs In The Fridge
  7. Village People Of The Damned
  8. Masticated By The Spasticated
  9. To Catch a Killer

Diskografie

A New Dawn For The Dead (2005)
Only Tools And Corpses (2003)
Mutilated In Minutes (reedice) (2002)
Mutilated In Minutes (2001)
Her Gash I Did Slash (demo) (1998)

Jiné pohledy

9 / 10
Videl som budúcnosť death metalu, volá sa Gorerotted.
Fanúšikovia Stephena Kinga mi iste odpustia, že som si dovolil parafrázovať jeho dávny pochvalný výrok na adresu ďalšieho hororového mága Clive Barkera. Presne táto fráza mi však napadla pri počúvaní nového diela anglických násilníkov Gorerotted. Šestica mladíkov (piati z nich majú vizáž skinheadov odtrhnutých z reťaze) presvedčila o svojich kvalitách už debutom Mutilated In Minutes z roku 2001, ktorý bol nielen kladne hodnotený odbornou tlačou a fanúšikmi, ale pár kúskov z neho sa objavilo aj vo filmoch s hororovou tématikou.
Gorerotted s mladíckym entuziazmom nekompromisne vytrhávajú korene amerického death metalu, aby nimi, na radosť všetkých fanúšikov extrémnej muziky, s punkovou energiou a grindcoreovou zbesilosťou kmásali počas príjemnej polhodiny aj na novinke Only Tools And Corpses.
Kapela má do posledného detailu dotiahnutý imidž oddaných priaznivcov hororových filmov -- obal v štýle "Texaský masaker motorovou pílou", nevyhnutné náladotvorné intrá, hektolitre krvi pri koncertných vystúpeniach. A samozrejme texty. Veselé príhody plné detailov, ktoré citlivejším povahám rozhodne neodporúčam. Nie každý sa pobavene usmieva pri ospevovaní penetrácie análneho otvoru kúskami rozbitého skla, všakže.
Skladby "Fuck Your Ass With Broken Glass", "Hacked In The Back, Dumped In A Sack" či "Her Gash I Did Slash" prezrádzajú sympatický sklon k poetickému spracovaniu žalúdočne náročných motívov, pričom použitie jednoduchých rýmov sa tu stáva zaručeným poznávacím znamením Gorerotted.
S gitaristom Fluffym sme sa v telefonickom rozhovore jednoznačne zhodli na totálnej nezmyselnosti rôznymi art-rockovými mäkkýšmi propagovanej teórii: "Brutalita v hudbe zakrýva chabé inštrumentálne schopnosti".
Gorerotted sú toho žiarivým príkladom. Excelentne ovládajú svoje nástroje, majú výborný zvuk, do detailov prepracované štruktúry skladieb, pestré aranžmány, a to nielen vďaka trojici (!!!) spevákov. Všetky tieto faktory robia zo songov ako "Only Tools And Corpses", "Village People Of The Damned" a najmä "Masticated By The Spasticated" hity nadčasového charakteru.
Teraz mi už zostáva len prichytiť Gorerotted pri ich koncertnom vyčínaní a budem spokojný. REAL SMASH!
Rudi | 16. května 2005